Kalendarium

2022

08 grudnia

Miuosh & Natalia Kukulska „Korzenie i skrzydła” – dla SOS Wiosek Dziecięcych | dziecisos.org

Premiera utworu "Korzenie i skrzydła", który powstał we współpracy z Mioushem, specjalnie dla SOS Wiosek Dziecięcych. Akcja wspiera świąteczną zbiórkę dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Całkowity dochód ze sprzedaży utworu zostanie przekazany na pomoc potrzebującym dzieciom znajdującym się pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

29 listopada

Natalia Kukulska & Matt Dusk - Except For Us [Etude in E major]

Premiera singla oraz teledysku do utworu „Except For Us” (Etiuda E-dur Fryderyka Chopina w aranżacji Krzysztofa Herdzina z tekstem Meli Koteluk w tłumaczeniu Bartka Burtea) w duecie z Mattem Duskiem, w reżyserii Patrycji Woy.

22 października

Kukulska MTV Unplugged trasa koncertowa

W Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie odbywa się pierwszy koncert z trasy MTV Unplugged. Na każdym z koncertów Natalia zaśpiewa w duecie z innym gościem - tym razem jest to Paula Roma. Podobnie jak na pierwszym rejestrowanym koncercie, na scenie wystąpi aż 11 muzyków. Nie zbaraknie także oryginalnej scenografii zaprojektowanej specjalnie z okazji "Kukulska MTV Unplugged".

29 września

longplay bio min

W.KRUK po raz pierwszy w historii zaprosił do współpracy parę – małżeństwo muzyków, którzy z sukcesami dzielą nie tylko życie zawodowe, ale również prywatne. Natalia Kukulska, znana polska wokalistka, autorka tekstów i producentka wraz z mężem Michałem Dąbrówką – cenionym perkusistą, kompozytorem i producentem muzycznym stworzyli kolekcję, która odzwierciedla ich muzyczną pasję i nierozerwalne uczucie, które ich łączy.

27 czerwca

Nie ma wody na pustyni / MTV Unplugged / Natalia Kukulska

Premiera coveru "Nie ma wody na pustyni" w wersji MTV Unplugged. Utwór z repertuaru zespołu Bajm jest trzecim singlem promującym wydawnictwo Kukulska MTV Unplugged.

10 maja

"Kukulska MTV Unplugged" Premiera albumu

Premiera albumu "Kukulska MTV Unplugged", będącego zapisem koncertu MTV Unplugged. Swój rok jubileuszowy - 25 lat od premiery "dorosłego” debiutu, którym był album „Światło” - wokalistka zakończyła na deskach warszawskiej Sceny Relax, gdzie w towarzystwie wspaniałych muzyków zagrała koncert w kultowym formacie MTV Unplugged. Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim.

09 maja

W biegu / MTV Unplugged Natalia Kukulska

Premiera "W biegu" w wersji MTV Unplugged. Jest to drugi singiel zapowiadajacy album.

20 kwietnia

Mamy siebie - Music Against War / Natalia Kukulska, Adam Sztaba

Premiera utworu "Mamy siebie - Music Against War". Na zaproszenie Adama Sztaby, w jego nagraniu wzięło udział ponad 60 czołowych polskich wokalistów i kilkudziesieciu muzyków. Utwór zaśpiewany jest w językach polskim i ukraińskim. Powstał jako wyraz wsparcia dla Ukrainy. Cały dochód ze sprzedaży cyfrowej utworu  będzie przeznaczony na Caritas Polska.

11 marca

Decymy - MTV Unplugged / Natalia Kukulska

Premiera "Decym" w wersji MTV Unplugged. Jest to pierwszy singiel zapowiadajacy album "Kukulska MTV Unplugged". Wydawnictwo ukaże się 10 maja 2022.

09 marca

Chodź, pomaluj mój Świat. Wspieramy Ukrainę t / Natalia Kukulska

Premiera coveru zespołu 2+1 "Chodź pomaluj mój świat". Natalia wraz z Patrycją Markowską, Tomsonem i Marcinem Sójką nagrali swoją wersję piosenki, która aktualnie nabrała zupełnie nowego znaczenia. Całkowity dochód z odtworzeń tego utworu zostanie przekazany na rzecz pomocy Ukrainie za pośrednictwem fundacji OCALENIE.

05 lutego

50.Bal Polski w Londynie / Natalia Kukulska

Natalia występuje jako gwiazda jubileuszowego 50. Balu Polskiego w Londynie. To jedno z ważniejszych wydarzeń towarzyskich Polonii na Wyspach Brytyjskich. Jego zadaniem oprócz promowania polskiej kultury, jest zbieranie funduszy na cele charytatywne. Impreza odbywa się w XV-wiecznej siedzibie władz miejskich gminy City of London Guildhall.

2021

26 listopada

Czułe struny edycja specjalna / Natalia Kukulska

Premiera dwupłytowej edycji specjalnej albumu "Czułe struny". Wydawnictwo wzbogacono o pięć utworów, do których powstały angielskie tłumaczenia. Zawiera także trzy duety z Kayah, Jakubem Józefem Orlińskim i Mattem Duskiem. Autorami tłumaczeń są Bartek Burtea i Gaba Kulka.

05 listopada

podpowieką BIO min

Premiera singla "Pod powieką", w kórym Natalia zaśpiewała w duecie z Kayah. Jest to zapowiedź reedycji albumu "Czułe struny". Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz.

15 października

That's Life / Żyć tak Matt Dusk, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny,  Natalia Kukulska

Premiera utworu oraz teledysku "That's Life / Żyć tak"That's Life / Żyć tak" z repertuaru Matta Duska. Natalia jest autorką polskich słów do piosenki, którą w oryginale wykonywał Frank Sinatra. Wokalistkę uslyszeć można także w chórkach. Jest to drugi singiel zapowiadajacy krążek Matta Duska "Sinatra with Matt Dusk vol. 2".

24 września

Jednogłośna - premiera / Natalia Kukulska

Premiera teledysku "Jednogłośna" promującego minialbum o tym samym tytule. W klipie przeplatają się losy mieszkańców kamienicy - w tych rolach zobaczyć możemy  m.in. wspaniałą Krystynę Tkacz, Monikę Mrozowską czy Tomasza Oświecińskiego. Za realizację ponownie odpowiedzialny jest MortVideo.

24 września

Jednogłośna EP / Natalia Kukulska

Premiera EP-ki "Jednogłośna” czyli minialbumu zawierającego cztery premierowe utwory. Pretekstem do tego wydawnictwa jest 25 lat od dorosłego fonograficznego debiutu Natalii. Zamiast robić kompilację “the best of”, artystka przygotowała kilka nowości w wyjątkowej oprawie i limitowanej, kolekcjonerskiej edycji. Za warstwę muzyczną odpowiada Archie Shevsky oraz sama Natalia, która jest również autorką tekstów. Zagrali także Michał Dąbrówka i Artur Boo Boo Twarowski.

3 września

58. KFPP Opole / Natalia Kukulska

Występ podczas 58. KFPP w Opolu. Z okazji jubileuszu, Natalia wykonała medley utworów z 25 swojej kariery. Na scenie towarzyszył jej zespół dęciaków - Brass Federacja. Za tą niecodzienną aranżację odpowiadał Piotr Ziarkiewicz.

15 lipca

Matt Dusk & Natalia Kukulska - One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę

Premiera piosenki "One Note Samba, Samba na Jedną Nutę", którą Natalia nagrała z Mattem Duskiem. Jest to zapowiedź jego najnowszego albumu "Sinatra with Matt Dusk Vol.2", który ma ukazać się jesienią 2021 roku.

12 marca

Czułe struny - Platynowa Płyta / Natalia Kukulska

W Teatrze Wielkim odbywa się uroczyste wręczenie Platynowej Płyty za album "Czułe struny".

2020

4 grudnia

Czułe struny na winylu / Natalia Kukulska

Premiera winylowej wersji albumu "Czułe struny". Na niebanalnie wydanym, dwupłytowym LP znalazly się wszystkie utwory z wersji CD.

13 listopada

Zezowate szczęście / Natalia Kukulska

Premiera teledysku do utworu "Zezowate szczęście [Mazurek F-dur]" w aranażacji Adama Sztaby, promującego album "Czułe struny". Video nagrano we wnętrzach Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

5 listopada

Czułe struny - Złota Płyta / Natalia Kukulska

Najnowszy album Natalii "Czułe struny" zyskuje status Złotej Płyty.

23 października

Czułe struny online / Natalia Kukulska

Premiera koncertu "Czułe struny" zarejestrowanego 11 października w pięknych wnętrzach Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z towarzyszeniem orkiestry, którą poprowadziło aż pięciu dyrygentów. Każdy z nich dyrygował utworami w swojej aranżacji.

21 października

Pod powieką live / Natalia Kukulska

"Pod powieką [Preludium e-moll]" jest drugą zapowiedzią koncertu "Czułe struny" zarejstrowanego w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

16 października

Powiem ci kiedy live / Natalia Kukulska

"Powiem Ci kiedy [2 Walce a-moll]" jest pierwszą zapowiedzią koncertu "Czułe struny" zarejstrowanego w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

8 października

Ktoś całkiem nowy / Natalia Kukulska

Premierę ma specjalna wersja utworu "Ktoś całkiem nowy [Etiuda - As-dur]" w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka. Dźwięk i obraz został zarejestrowany live w pięknym pałacu w Łężanach w ramach projektu "OtwARTa Scena

1 października

Życia mała garść / Kraków / Natalia Kukulska

W Krakowie odbywa się koncert Życia mała garść poświęcony pamięci i twórczości rodziców Natalii. Swoją premierę miał w 2012 r. podczas KFPP Opole. Udział wzięli: Kasia Kowalska, Kayah, Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badacha, Piotr Cugowskieg i Igor Herbut, którym akompaniuje Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Orkiestra Adama Sztaby, obie pod jego batutą. Koncert został zarejstrowany i można go obejrzeć na VOD Play Kraków.

27 września

Wodecki Twist Festiwal / Natalia Kukulska

Natalia bierze udział w specjalnej edycji Wodecki Twist Festiwal online. Wykonuje trzy utwory: "Lubię wracać tam, gdzie byłem już" i "Z tobą chcę oglądać świat" w wyjątkowym duecie ze Zbyszkiem oraz "Szabadabada" z Kubą Badachem. Towarzyszy im Orkiestra Tomka Szymusia.

4 września

KFPP Opole 2020 / Natalia Kukulska

Tegoroczna edycja KFPP Opole jest mocno związana z rodzicami Natalii. Organizatorzy uczcili 70. urodziny Anny, a także 40. rocznica jej śmierci i 10. rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego. Finał koncertu „Festiwal, Festiwal! - Złote opolskie przeboje” poświęcono ich pamięci. W programie przygotowanym wspólnie z Natalią, piosenki Anny Jantar wykonują: Ania Rusowicz, Kuba Badach, Kasia Dereń, Natalia Sikora i Igor Herbut. Natalia zasiada także w jury konkursu Debiuty.

28 sierpnia

Czułe struny - nowy album / Natalia Kukulska

Premiera nowego albumu Natalii "Czułe struny". Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel, Janusz Olejniczak. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Obok Natalii, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

27 lipca

Z wyjątkiem nas - singiel / Natalia Kukulska

Premiera drugiego singla "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]", który jest zapowiedzią albumu "Czułe struny". Jest to aranżacja Krzysztofa Herdzina ze słowami Meli Koteluk. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz.

28 maja

Natalia Kukulska / Czułe struny [Polonez As-dur]

Premiera nowego singla "Czułe struny [Polonez As-dur]", który jest zapowiedzią nadchodzącej płyty Natalii. Do utworu, w aranżacji Pawła Tomaszewskiego, powstał także teledysk będący zapisem nagrań albumu w studiu S2.

13 maja

#hot16challennge2 / Natalia KukulSKA

Natalia podejmuje wyzwanie w #Hot16challenge polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge ” dla Siepomaga.pl.

29 kwietnia

Co mi Panie dasz / Natalia Kukulska

Natalia bierze udział w nagraniu specjalnej wersji utworu "Co mi Panie dasz" w aranżacji Adama Sztaby. W czasie narodowej kwarantanny ponad 700 muzyków nagrało we własnych domach swój fragment utworu, tworząc w ten sposób Orkiestrę online #wdomuzagrane. Za połączenie wszystkich śladów w jedną całość odpowidzialny był Leszek Kamiński.

6 stycznia

Występ z Harcerską Orkiestrą Dętą / Natalia Kukulska

Gościnny występ z Harcerską Orkiestrą Dętą w Tczewie. Styczniowe koncerty pod batutą Magdaleny Kubickiej-Netki to już coroczna tradycja tej miejscowości. Młodzi muzycy zagrali z Natalią 5 utwórów w tym "Miau" i "Halo tu Ziemia" zaaranżowane specjalnie na ten koncert przez Piotra Ziarkiewicza. Natalia zaśpiewała także "Decymy", "Oj maluśki" oraz "Winter Wonderland" w aranżacji Piotra Wojaczka.

2019

5 grudnia

Coraz bliżej święta / Natalia Kukulska

Premiera świątecznej piosenki Coca Cola. Za brzmienie tegorocznej wersji "Coraz bliżej Święta" odpowiedzialni byli: Natalia, Archie Shevsky i Michał Dąbrówka. Do utworu powstał także niezwykle klimatyczny teledysk.

21 czerwca

Natalia Kukulska / Europejski Stadion Kultury 2019

Podczas Europejskiego Stadionu Kultury 2019 Natalia występuje w duecie z białoruskim zespołem Shuma. Wykonują specjalnie na tę okazję zaaranżowane utwory: "Losiu & Kobieta", "Na hranoj nadzielje & My" oraz "Ostatnia prosta".

26 maja

Natalia Kukulska / Życia mała garść / Warszawa

Na Torwarze odbywa się wyjątkowy koncert "Życia mała garść" dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Koncert o tym tytule miał już swoją premierę podczas KFPP w Opolu w 2012 roku. Pretekstem do ponownego zaprezentowania go w 2019 roku jest 75-ta rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego oraz przypadająca rok później 70-ta rocznica urodzin i 40-ta rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar. Na Torwarze występują: Kayah, Kuba Badach, Katarzyna Groniec, Igor Herbut, Dorota Miśkiewicz, Marek Piekarczyk, Daria Zawiałow oraz Orkiestra Adama Sztaby i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

18 maja

Natalia Kukulska / Blackout w Radiu Szczecin

Natalia występuje w ramach projektu "Blackout w Radiu Szczecin". Podczas koncertu na scenie towarzyszą jej muzycy: Michał Dąbrówka, Archie Shevsky oraz Artur Boo Boo Twarowski. Jest to cykl koncertów akustycznych z udziałem publiczności organizowanych w studiu koncertowym S-1. Nazwa jest nawiązaniem do słynnej awarii prądu w Szczecinie z 2008 roku.

21 marca

Natalia Kukulska / Witaj mi

Premiera nowej wersji piosenki "Witaj mi", która powstała na płytę jubileuszową autora tekstów Andrzeja Kuryły pt. ”Z biegiem lat...”. Autorem nowego opracowania jest Archie Shevsky, który nie bał się nowoczesnych rozwiązań brzmieniowych i produkcyjnych ale zachował intymny i liryczny charakter kompozycji.

09 marca

Natalia Kukulska / Fryderyki 2019

Natalia i Marek Napiórkowski za album "Szukaj w snach" otrzymują Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa. Najpierw spektakl muzyczny "Szukaj w snach" w teatrze Starym w Lublinie, a następnie album o tym samym tytule. Nie jest to płyta wyłącznie dla dzieci. Dorośli również znajdą kojące dźwięki w tych jazzowych kompozycjach.

17 lutego

Natalia Kukulska / Koncert Muzyki Filmowej

W Lublinie odbywa się pierwszy z serii Koncertów Muzyki Filmowej. Natalia śpiewa między innymi "Wierność jest nudna" oraz "Maniac" w duecie z Łukaszem Zagrobelnym. W koncercie wystepują również między innymi: Justyna Steczkowska i Beata Kozidrak.

02 stycznia

Natalia Kukulska / Rekonstrukcja - singiel

Premiera singla i teledysku "Rekonstrukcja". Piosenka porusza dość trudny i dyskusyjny temat, który ubrany w artystyczna formę, staje się mniej dosłowny i pozostawia pole do interpretacji. Rzecz o podejściu do mijającego czasu, o walce za wszelką cenę o młody, idealny wygląd, którego kanony doprowadziły do produkcji klonów. Muzykę Natalia stworzyła wraz z Michałem Dąbrówką. Artystka jest też autorką koncepcji teledysku, a za scenariusz i współreżyserię odpowiada Patrycja Woy.

2018

27 grudnia

Natalia Kukulska / Koncert Muzyka Wolności

Natalia bierze udział w poznańskim Koncercie Muzyka Wolności. Odbywa się on z okazji zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Wydarzenia, które pięknie wpisało się przed wiekiem w tworzenie niepodległego państwa. Na Stadionie Miejskim w Poznaniu wystąpią także między innymi: Lady Pank, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Andrzej Piaseczny, Margaret, Lombard, Michał Szpak, Kasia Kowalska, Ania Wyszkoni, Stanisław Soyka, Mezo & Kasia Wilk.

25 maja

Natalia Kukulska / Szukaj w snach

Premiera albumu Natalii i Marka Napiórkowskiego "Szukaj w snach". Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.

21 marca

Natalia Kukulska / Ostatnia prosta

Premiera singla i teledysku "Ostatnia prosta". Autorką koncepcji i scenariusza jest sama wokalistka, a reżyserem Adam Romanowski, z którym Natalia współpracowała przy dwóch poprzednich teledyskach - "Kobieta" oraz "Halo tu Ziemia”. Muzykę Natalia stworzyła wraz z Archie Shevsky’m i Michałem Dąbrówką, a słowa wspólnie z Mariką Martą Kosakowską.

18 lutego

Natalia Kukulska / Cohen i kobiety

Natalia bierze udział w koncerice "Cohen i kobiety". Do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu zostały zaproszone wokalistki reprezentujące różne style i różne pokolenia. Artystki zinterpretowały na nowo twórczość Leonarda Cohena przetłumaczoną na język polski przez Macieja Zembatego. Reżyserem koncertu jest Leszek Biolik.

14 lutego

Natalia Kukulska / Pociąg do Sztuki

W ramach akcji "Pociąg do Sztuki" Natalia gra wyjątkowy, walentynkowy koncert w krakowskich Sukiennicach. Na scenie towarzyszą jej Michał Dąbrówka, Archie Schevsky i Artur Boo Boo Twarowski. Natalia ma na sobie specjalnie zaprojektowaną przez Violę Śpiechowicz, suknię z reprodukcją obrazu.

2017

29 grudnia

Natalia Kukulska / Betlejem w Polsce

W katowickm Spodku odbywa się pierwszy koncert z trasy "Betlejem w Polsce". Artyści na 12 koncertach w całej Polsce zaśpiewają pieśni bożonarodzeniowe oraz kolędy. Kilka dni wcześniej ukazuje się nowy teledysk promujący trasę. Wideo nakręcono do utworu "Głos wdzięczny".

22 grudnia

Natalia Kukulska / Muminki - premiera

Premiera kinowa animacji lalkowej "Magicza zima Muminków". Natalia śpiewa piosenki otwierające i zamykające film "Nie bój się" oraz "Tęsknota za latem". Debiutuje także w rolli dubbingowej użyczając głosu Mamie Muminka.

11 grudnia

Natalia Kukulska / Jak w Betlejem

Premierowy teledysk do utworu "Jak w Betlejem" zapowiada trasę koncertową Betlejem w Polsce – najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. W największych halach 12 polskich miast wystąpią, m. in., Natalia Kukulska, Beata Bednarz, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Musiał, Mate.O, Dana Vynnytska, Adam Krylik.

08 grudnia

Natalia Kukulska / Halo tu Ziemia premiera

Ukazuje się analogowa wersja najnowszego albumu Natalii "Halo tu Ziemia". Podobnie jak wersja CD, winyl wydany jest przez wydawnictwo Agora.

10 października

Natalia Kukulska / Halo tu Ziemia - teledysk

Premiera teledysku do tytułowego singla z nowego albumu Halo tu Ziemia. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają: Adam Romanowski oraz Ewa Radzewicz. Zaproszenie do udziału w nagraniach przyjęła znakomita aktorka Kinga Preis.

29 września

Natalia Kukulska / Halo tu Ziemia premiera

Premiera 9 albumu Natalii. Nowoczesne, odważne w brzmieniach kompozycje stworzone zostały przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Ideą całej płyty był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. W dobie efekciarskiego i sformatowanego na sukces komercyjny brzmienia muzyki pop, album ten sięga zdecydowanie głębiej. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie ale nie brakuje powagi i refleksji.

23 września

Natalia Kukulska / Szukaj w snach

Premierowy spektakl muzyczny w Teatrze Starym w Lublinie. Natalia śpiewa kołysanki autorstwa Włodzimierza Wysockiego, do muzyki napsianej przez Marka Napiórkowskiego. Na scenie towarzyszyli im także: Michał Dąbrówka, Marcin Górny i Paweł Pańta oraz tancerze Lubelskiego Teatru Tańca. Był to pierwszy z cyklu spektakli.

18 sierpnia

Natalia Kukulska / Festiwal J. Kiepury

Wyjątkowy koncert w ramach 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Natalia występuje razem z Atom Strig Quartet oraz Orkiestrą NFM Leopoldinum. Muzycy z ASQ zaaranżowali największe przeboje Natalii w zupełnie inny, nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik uzyskując niepowtarzalny efekt.

10 maja

Natalia Kukulska / Kobieta - premiera

Premiera singla i klipu "Kobieta", zapowiadajacego nowy album Natalii, którego premiera przewidziana jest na jesień 2017 roku. Nowoczesna, odważna w brzmieniach kompozycja stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem „Małym” Górnym. Natalia jest także autorką tekstu oraz koncepcji teledysku Za reżyserię i zdjęcia odpowiedzialny jest Adam Romanowski. Specjalny, premierowy  pokaz klipu odbył się w klubie Miłość.

13 marca

Natalia Kukulska / Podwórko Talentów NIVEA

Natalia zostaje ambasadorką akcj "Podwórko Talentów NIVEA". Towarzyszą jej Mateusz Kusznierewicz oraz Aleksandra Piotrowska. W ramach przedsięwzięcia NIVEA wybuduje 20 Rodzinnych Miejsc Zabaw. Każde z nich będzie podzielone na 3 strefy: aktywną, naukową i artystyczną.

10 lutego

Natalia Kukulska / Ania Karwan "W prezencie"

Premiera piosenki "W prezencie" w wykonaniu Ani Karwan. Natalia napisała słowa do muzyki, którą skomponowali wspólnie z Michałem Dąbrówką. Usłyszycie ją także w chórkach. Wszystkie partie smyczkowe w utworze zagrał dobrze Wam znany kwartet - Atom String Quartet. Michał poza kompozycją i grą na perkusji, odpowiedzialny był także za aranżację muzyczną singla. Produkcja wokalna należała do Natalii i Kasi Rościńskiej.

21 grudnia

Natalia Kukulska / White Christmas

Premiera klipu do utworu "White Christmas", który Natalia nagrała z finalistami ze swojej drużyny z Voice of Poland: Anią Karwan, Olgą Barej, Patrykiem Wasilewskim i Damianem Rybickim. Nagranie powstało w domowym studiu Natalii - MINA Studio. Autorem aranżacji jest Grzegorz Jabłoński.

06 grudnia

Natalia Kukulska / Pierwsza Gwiazda

Premiera klipu do utworu "Pierwsza Gwiazda" promującego trasę "Betlejem w Polsce". W nagraniu wzięli udział Artyści występujący w tegorocznej jak i w zeszłych edycjach koncertów: TGD, Natalia, Marika, Natalia Niemen, Kuba Badach, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski.

02 grudnia

Natalia Kukulska / Gwiazdka Muminków / Nie bój się

Premiera piosenki "Nie bój się" promującej w Polsce przyszłoroczny film animowany "Gwiazdka Muminków". Premiera utworu odbyła się jednocześnie w 23 krajach. Piosenka wykonana przez Orkiestrę Praskiej Filharmonii, została napisana przez fińską piosenkarkę Paulę Vesalę, muzykę skomponował Jori Sjöroos, a orkiestrację przygotował Jussi Vahvaselkä. Polskie słowa napisał Bartosz Wierzbięta.

14 października

Natalia Kukulska / Nasz czas / Elena z Avaloru

Premiera singla "Nasz czas" promującego serial Disneya "Elena z Avaloru". Autorem słów do polskiej wersji piosenki jest Ryszard Kunce. Za reżyserię teledysku odpowiadała Patrycja Woy Wojciechowska. Natalię można także usłyszeć w czołówce serialu.

03 września

Natalia Kukulska / Voice of Poland 2016Start VII edycji programu The Voice of Poland z Natalią w roli trenerki. Na pozostałych fotelach trenerskich zasiadają: Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny oraz Tomson i Baron.

21 sierpnia

Natalia Kukulska / Silent ElectroSilent Electro - pierwszy koncert bez nagłośnienia. Publiczność słyszy muzykę tylko w bezprzewodowych słuchawkach. Tego wieczoru Natalia premierowo wykonuje 4 utwory z zapowiadanej na wiosnę nowej płyty. Na scenie towarzyszy jej zespół w składzie: Michał Dąbrówka, Archie Shevsky i Marcin Mały Górny.

29 lipca

Natalia - reedycja / Natalia Kukulska

Reedycja pierwszej solowej płyty Natalii zawierającej piosenki dziecięce. Album jest odwzorowaniem płyty winylowej, wydanej 30 lat temu. Znalazły się na nim wielkie dziecięce przeboje  m.in. „Co powie tata”, „Bal moich lalek”, „Puszek–Okruszek” oraz "Ważne pytanie", w którym 8-letnia Natalia śpiewa w duecie ze znanym polskim aktorem Romanem Wilhelmi. Płyta ukazała się po raz pierwszy w 1986 roku nakładem Polskich Nagrań i od tamtej pory pokryła się wielokrotnie Platyną.

03 czerwca

Natalia Kukulska / Pod wspólnym niebem / ToruńWystęp na koncercie "Pod Wspólnym Niebem" - inaguracji Święta Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Motywem przewodnim są polskie piosenki o tematyce gwiazd, nieba i kosmosu. Natalia wykonuje utwór Natalii Przybysz pt. "Nazywam się niebo". Podczas koncertu wystąpili także: Ewa Bem, Organek, Maciej Maleńczuk oraz Domowe Melodie.

01 czerwca

trefliki MIN BIO

Natalia nagrywa piosenkę tytułową do serialu animowanego "Rodzina Treflików", zrealizowanego w technice poklatkowej z użyciem lalek. Słowa do muzyki Andrzeja Krauze napisał Piotr Dumała. Reżyserem filmu jest Marek Skrobecki.

09 maja

Natalia Kukulska / festiwal Serca Bicie/ BydgoszczPodczas Koncertu Galowego Festiwalu Serca Bicie w Bydgoszczy, Natalia wykonuje utwór "Nas nie rozdzieli" z repertuaru Andrzeja Zauchy. Towarzyszy jej kilkunastoosobowy band pod kierownictwem Pawła Tomaszewskiego.

21 marca

Natalia Kukulska / koncert urodzinowyNatalia świętując swoje 40 urodziny, spotyka się z publicznością na specjalnym koncercie urodzinowym w warszawskiej Stodole. Wykonuje wybrane przez fanów nowe wersje piosenek: "Niepotrzebny", "Daleki brzeg" oraz "Przychodzimy tylko raz". Gościnnie na scenie pojawiają się Wojtek Pilichowski i Ryszard Sygitowicz.

12 marca

Natalia Kukulska na Jubileuszu Wojtka PilichowskiegoNatalia występuje gościnnie na jubileuszu jednego z najlepszych polskich basistów - Wojtka Pilichowskiego. Artyści współpracowali ze sobą przez wiele lat. Na koncercie w Radiowej Trójce Natalia razem z Woobie Doobie wykonuje "Save it for a rainy day".

15 stycznia

Natalia Kukulska / XV Gala Szlachetnej PaczkiNatalia wraz z zespołem występuje jako gwiazda wieczoru podczas Jubileuszowej XV Gali Szlachetnej Paczki w Warszawie. Całą Galę, Szlachetna Paczka transmituje live na swojej stronie i kanale YouTube.

31 grudnia

Natalia Kukulska / Sylwester TVN- Kraków 2015Natalia występuje podczas Sylwestra w Krakowie organizowanego przez stacje TVN. Podczas dwóch wyjść wykonuje utwory: "W biegu", "My", "Miau" oraz "Nic nie może wiecznie trwać", "Decymy", "Wierność jest nudna", "Sexi Flexi", "Piosenka Światłoczuła", "Fantasies".

01 grudnia

MY singiel min bio

Premiera "MY (radio edit)" czwartego singla promującego album Ósmy Plan. Jest to wspólna kompozycja Natalii i Michała Dąbrówki, do której Natalia napisała słowa. W utworze wystąpił także Atom String Quartet. Za mix radiowej wersji odpowiedzialny jest Archie Shevsky. 

21 listopada

Natalia Kukulska / tribute to Michael JacksonPo ogromnym sukcesie styczniowego koncertu "Tribute to Michael Jackson", muzycy zagrali kolejne 5 koncertówy z przebojami Króla Popu w symfonicznych aranżacjach Jacka Piskorza. Wystąpili w Poznaniu, Warszawie, Gdyni oraz Szczecinie gromadząc pełne sale publiczności.

09 października

Natalia Kukulska na 10-leciu Orkiestry Adama SztabyKoncerty z okazji 10-lecia Orkiestry Adama Sztaby. Na trzech koncertach, we Wrocławiu, Szczecinie i Koszalinie razem z Orkiestrą występują zaproszeni soliści: Natalia Kukulska, Kasia Wilk, Kuba Badach i Piotr Cugowski. Natalia śpiewa trzy utwory ze swojego repertuaru w aranżacji Adama - "Sexi Flexi", "Miau" i "Co powie Tata".

25 sierpnia

Ósmy Plan live in Slvernia Studios / Natalia Kukulska feat Atom String QuartetPremiera video do utworu "Ósmy Plan - Live in Alvernia Studios" feat. Atom String Quartet.  Utwór pochodzi z drugiego krążka albumu Ósmy Plan. Nową wersję utworu zaaranżował Krzysztof Lenczowski z Atom String Quartet.

09 sierpnia

Natalia Kukulska na koncercie z okazji 50 lecia SkaldówNatalia wykonuje utwór "Katastrofa" na koncercie z okazji 50-lecia zespołu Skaldowie. Na scenie towarzyszy jej na moogu Archie Shevsky. Wśród zaproszonych muzycznych gości na scenie pojawili się także m.in. Anna Maria Jopek, Muniek Staszczyk, Ania Rusowicz i Maciej Maleńczuk.

16 czerwca

Natalia Kukulska MIAU remix

Premiera Maxi Singla Miau. Wydawnictwo zawiera wersję albumową, wersję live nagraną w Alvernia Studios z Atom String Quartet oraz trzy klubowe remixy. Za remixy odpowiedzialny jest Archie Shevsky. 

13 czerwca

Natalia wykonuje utwór "Miau" w koncercie SuperPremier 52. Festiwalu w Opolu. Na scenie towarzyszą jej muzycy: Michał Dąbrówka, Archie Shevsky i Marcin Górny.

01 czerwca

miau live in alvernia studios / Natalia Kukulska feat. Atom String QuartetPremiera video do utworu "Miau - Live in Alvernia Studios" feat. Atom String Quartet.  Utwór pochodzi z drugiego krążka albumu Ósmy Plan. Nową wersję utworu zaaranżował Michał Zaborski z Atom String Quartet.

 

19 maja

panny wygnane vol2 okladka

Premiera albumu Panny Wyklęte "Wygnane" vol.2. W najnowszym wydawnictwie wzięła udział także Natalia. Wspólnie z Darkiem Malejonkiem i Maleo Reggae Rockers stworzyli muzykę, do której Natalia napisała słowa. Piosenka "Po co to było" inspirowana jest historią Jadwigi i Jerzego Tomaszków.  17 maja w warszawskiej Fabryce Trzciny odbył się koncert premierowy płyty.

18 maja

Natalia Kukulska Miau Ósmy Plan - teledysk

Premiera teledysku do utworu "Miau" - trzeciego singla z albumu "Ósmy Plan". Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialni byli Arek Nowakowski & Paulina Płachecka. Klip powstał w Poznaniu wiosną 2015 r.

07 kwietnia

Natalia Kukulska Atom String Quartet Rok El Greco

Pierwszy pełny koncert z Atom String Quartet. Podczas uroczystej gali zakończenia obchodów Międzynarodowego Roku El Greco w Siedlcach Artyści wykonują utwory z albumu "Ósmy Plan" w aranżacji kwartetu.

13 marca

Natalia Kukulska Trasa koncertowa Ósmy Plan

Początek trasy koncertowej promującej album "Ósmy Plan". Pierwszy koncert odbywa się w Gdyni w klubie Atlantic. Tym razem Natalia poza śpiewem, gra także na Moogu. Na koncertach występują z Natalią: Michał Dąbrówka, Archie Shevsky i Marcin Górny.

3 marca

Blog Roku Natalia Kukulska

Występ podczas Gali Blog Roku. Natalia po raz pierwszy wykonuje na koncercie utwory z "Ósmego Planu". Na scenie towarzyszą jej muzycy: Michał Dąbrówka, Archie Shevsky i Marcin Górny.

23 lutego

Ósmy Plan Natalia Kukulska

Premiera najnowszego albumu Natalii "Ósmy Plan". Jest to wydawnictwo dwupłytowe. Na CD1 znajduje się 10 premierowych utworów oraz cover “Zaopiekuj się mną”, w duecie z Krzysztofem Zalewskim. Wszystkie premierowe utwory poza piosenką So Natural, to wspólne kompozycje Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki. Teksty są autorstwa Natalii a za produkcję i grę na syntezatorach, klawiszach oraz instrumentach perkusyjnych odpowiada Michał. Ich muzyka przeplata brzmienie analogowych syntezatorów i instrumentów akustycznych. Za miksy odpowiedzialny był Marcin Bors. Drugi krążek to "Ósmy plan - Live in Alvernia Studios", nagrany wspólnie z Atom String Quartet. Zawiera 7 utworów zaaranżowanych na nowo przez kwartet i nagranych live w Alvernia Studios.

23 lutego

miau SINGIEL bio 250px

Premiera trzeciego singla promującego album "Ósmy Plan" - Miau. Jest to wspólna kompozycja Natalii i Michała, do której Natalia napisała słowa. Michał zagrał na wszystkich instrumentach, jest także odpowiedzialny za produkcję muzyczną, programowanie oraz rejestrację dźwięku.

10 stycznia

majkel symfonicznie minKoncert "Tribute to Michael Jackson Symfonicznie". Utwory Michaela przearanżowane przez Jacka Piskorza na orkiestrę, band oraz chór. Natalia wykonuje "Stranger In Moscow / You Are Not Alone", "Blame It On The Boogie", "Another Part Of Me", "I Just Can't Stop Loving You" - w duecie z Kubą Badachem, "Heal The World" - w duecie z Piotrem Cugowskim oraz "We Are The World" wraz ze wszystkimi Artystami.

2014

31 grudnia

Natalia Kukulska, Sylwester 2014 PoznańSylwester w Poznaniu pod hasłem "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc". Natalia wraz z plejadą znakomitych Artystów śpiewa piosenki Anny Jantar, w aranżacjach Jacka Piskorza. Po północy Natalia wykonuje także medley swoich 10 utworów min. "To jest komiks", "W biegu", "Sexi Flexi".

 

26 listopada

na koniec swiata live in Slvernia Studios / Natalia Kukulska feat Atom String QuartetPremiera video do utworu "Na koniec świata - Live in Alvernia Studios" feat. Atom String Quartet.  Utwór pochodzi z drugiego krążka albumu Ósmy Plan. Nową wersję utworu zaaranżował Krzysztof Lenczowski z Atom String Quartet.

 

26 listopada

Pióropusz Live in Alvernia Studios feat, Atom String QuartetPremiera video do utworu "Pióropusz - Live in Alvernia Studios" feat. Atom String Quartet.  Utwór pochodzi z drugiego krążka albumu Ósmy Plan. Nową wersję utworu zaaranżował Dawid Lubowicz z Atom String Quartet.

 

26 listopada

buw koncert natalia kukulska atom string quartetKoncert z okazji 198. urodzin Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas koncertu w BUWie, Natalia wraz z Atom String Quartet wykonuje utwory z Maxi Singla, oraz przedpremierowo, jeszcze trzy inne kompozycje z nadchodzącego albumu "Ósmy plan" a także "Decymy" i "To jest komiks". Wszystkie wykonane utwory zaaranżowali muzycy z Atom String Quartet.

 

21 listopada

na koniec swiata natalia kukulska maxi singielPremiera teledysku do piosenki “Na Koniec świata” - ballady nasyconej elektroniką. Jest w niej nastrój psychodelicznej kołysanki a brudna i chropowata faktura utworu podkreślaja jego główny temat – przemijanie. Teledysk do piosenki wyreżyserowała Patrycja Woy. Bohaterem jest para staruszków. Pani Marcjanna, która zagrała w klipie niedawno świętowała swoje setne urodziny. Pozornie proste, czarno-białe ujęcia są wyjątkowo poruszające a nowoczesny montaż współgra z charakterystyczną elektroniką.

 

14 listopada

na koniec swiata natalia kukulska adam sztaba szczecin filharmoniaKoncert Muzyki Symfonicznej Adama Sztaby z gościnnym udziałem Natalii, która poza swoimi największymi hitami, wykonała także po raz pierwszy  na żywo, piosenkę "Na koniec świata". Utwór w aranżacji Krzysztofa Lenczowskiego został przełożony przez Adama Sztabę na aranżację dla Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

3 listopada

pióropusz teledysk Natalia Kukulska singielPremiera teledysku do piosenki “Pióropusz”. To cyniczne spojrzenie na samotność, którą próbujemy maskować blichtrem i złudnym światem, otaczając się klakierami. Ten dynamiczny, pełen niepokoju utwór demaskuje kruchość takiej postawy. Transowy riff ksylofonu, potężne brzmienie akustycznej perkusji łączy się tu z surową elektroniką i klubowym beatem. Teledysk powstał w technice animacji poklatkowej w reżyserii Marka Skrobeckiego, który współtworzył m.in. Oskarową animację “Piotruś i Wilk”. Dość mroczny obraz stworzony przez wybitnego reżysera doskonale dopełnia atmosferę utworu.

 

3 listopada

Natalia Kukulska Maxi Singiel Pióropusz Na koniec ŚwiataPremiera Maxi Singla zapowiadającego album "Ósmy plan". Na singlu znalazły się piosenki "Pióropusz" i "Na koniec świata" w dwóch odsłonach. Jest to muzyka elektroniczna przepełniona brzmieniem analogowych instrumentów i syntezatorów. Zamiast klubowych remixów usłyszymy premierowe utwory zaaranżowane przez Atom String Quartet na instrumenty smyczkowe i nagrane live w Alvernia Studios.

 

26 kwietnia

kolory milosierdziaWystęp podczas koncertu "Kolory Miłosierdzia" z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Natalia wykonuje utwory: "Decymy" oraz w duecie z Kubą Badachem - "Nie lękajcie się".

22 marca

proms

Koncert "Night of the Proms" w Łodzi. Znane w całej Europie od ponad 30 lat wydarzenie muzyczne, w którym muzyka klasyczna łączy się z POPem. W koncercie wraz z Natalią udział biorą: Amy Macdonald, OMD, John Miles, Coolio, Le Div4S, Mateusz Ziółko, 60 osobowa orkiestra Il Novocento oraz Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej. Natalia wykonuje 4 piosenki: "Decymy" połączone z "Tyle słońca" - w aranżacji Adama Sztaby oraz "Wierność jest nudna" połączona ze "Skyfall" - w aranżacji Tomka Szymusia.

10 lutego

Gala "VIVA Najpiękniejsi". Natalia wykonuje medley utworów "Decymy" oraz "Piosenki Światłoczułej".

8 lutego

gwiazdY-dobrNatalia otrzymuje wyróżnienie w plebiscycie "Gwiazdy Dobroczynności" w kategorii "Strategiczna współpraca z organizacją społeczną", za działalność na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych.

2013

31 grudnia

sylwWystęp podczas Sylwestra w Krakowie, transmitowanego przez stację TVN. Natalia podczas 3 wejść antenowych wykonuje aż 10 piosenek połączonych w medley'e i mash-up'y - "Pół na pół", "Wierność jest nudna", "Sweet dreams", "Love is salvation", "Fantasies", "To jest komiks", "W biegu". "Get lucky", "Funk with U", "Sexi Flexi".

8 grudnia

zwykly-bohaterGala "Zwykły Bohater". Natalia wykonuje 2 utwory: "Imagine" z repertuaru Johna Lennona oraz "Heal the world" Michaela Jacksona, w duecie z Piotrem Cugowskim i gościnnym udziałem skrzypaczki Lindsey Stirling.

6 grudnia

Koncert świąteczny w Pałacu Prezydenckim w ramach akcji "Szlachetna paczka". Natalia śpiewa kolędy "Cicha noc" oraz "Przybieżeli do Betlejem" a także wraz z pozostałymi Artystami "Dzisiaj w Betlejem". Retransmisja koncertu w wigilijny wieczór w TVP 1.

4 grudnia

Premiera płyty Audiofeels "Świątecznie" z gościnnym udziałem Natalii w utworze "Oj maluśki, maluśki".

20 listopada

Podczas benefisu Wojciecha Kępczyńskiego - dyrektora Teatru Roma - "Nie zrobimy tej premiery!", Natalia ponownie wciela się w rolę Kim z musicalu "Miss Saigon".

6 pażdziernika

ilookPremiera fanowskiego projektu "I look @ U". Prawie półtoragodzinnego filmu, w którym gwiazdy, współpracownicy, przyjaciele i rodzina (łącznie ponad 70 osób) opowiadają o Natalii - zawodowo, prywatnie i zakulisowo.

4 października

wfw 2V Warsaw Fashion Weekend - Edycja Szwajcarska. Natalia wraz z Michałem Dąbrówką, tybetańską wokalistką Dechen Shak-Dagsay oraz Helge Van Dyk tworzą klimatyczną oprawę muzyczną pokazu Violi Śpiechowicz - Spiritual Freelance.

11 lipca

Natalia Ambasadorem Kampanii "Music for Life", która łączy działalność charytatywną z wsparciem dla młodych talentów.

16 czerwca

Jubileuszowy 50. KFPP w Opolu. Podczas jubileuszowego koncertu Natalia wykonuje 2 piosenki, "Radość najpiękniejszych lat" oraz "Piosenkę światłoczułą".

5 kwietnia

wfw 1Występ Natalii podczas pokazu najnowszej kolekcji Violi Śpiechowicz podczas Opening Night - Warsaw Fashion Weekend.

23 marca

XX lecie musicalu "FATAMORGANA?" - debiutu muzycznego Adama Sztaby. Podczas koncertu w Koszalinie Natalia wykonuje 3 utwory w aranżacji Adama Sztaby.

18 marca

zagrobelny symfoniczniePremiera płyty Łukasza Zagrobelnego "Symfonicznie" - będącej zapisem koncertu, który 28 września 2012 odbył się w muzycznym studiu Radiowej Jedynki im. Witolda Lutosławskiego. Natalia w duecie z Łukaszem wykonuje piosenkę z repertuaru Beady Belle "Intermission Music".

17 marca

Premiera piosenki Ryszarda Sygitowicza i Grzegorza Markowskiego "Brudne Łapki" z gościnnym udziałem Natalii. Piosenka została nagrana w 2010 r. na płytę "Markowski & Sygitowicz", jednak ostatecznie nie trafiła na album.

2012

10 grudnia

sosJako Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, Natalia podarowała dzieciom SOS swoją piosenkę "Kiedy zapada zmierzch" do której napisała nowy tekst. Piosenka nosi tytuł "Kiedy świąt przyjdzie moment". Pod okiem Natalii, dzieci nagrywają piosenkę w jej domowym studiu, gdzie powstaje także klip do świątecznego utworu.

4 grudnia

zycia dvdPremiera dwupłytowego wydawnictwa "Życia mała garść" będącego zapisem czerwcowego koncertu z opolskiego amfiteatru poświęconego Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Na płycie CD znajduje się zapis audio koncertu. Na DVD natomiast poza nagraniem koncertu znajduje się także 2,5 godziny wywiadów z przyjaciółmi rodziców Natalii oraz 45 minutowy film o kulisach powstawania koncertu.

3 grudnia

koledy lidlPremiera płyty z kolędami w wersji studyjnej. Album zawiera 11 akustycznie zaaranżowanych kolęd oraz piosenkę autorstwa Natalii i Michała Dąbrówki "Kiedy zapada zmierzch". Wraz z płytą CD w komplecie można zdobyć DVD z 12 świątecznymi przepisami Karola Okrasy. W jednym z odcinków Karol gotuje z Natalią.

28 września

Gościnny występ Natalii na koncercie Łukasza Zagrobelnego z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w studiu koncertowym Radiowej Jedynki. Natalia w duecie z Łukaszem wykonuje piosenkę z repertuaru Beady Belle "Intermission Music".

15 lipca

Koncert "Wierchowe spotkania". Natalia śpiewa w duecie z Agnieszką i Krzysztofem, podopiecznymi fundacji Pro Artis, utwory: Tyle Słońca w całym mieście i Pół Na Pół. Towarzyszą im połączone siły Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, zespołu Adama Sztaby, Hajlanderów pod batutą Adama Sztaby.

3 czerwca

zycia garsc opole

"Życia mała garść" - wyjątkowy koncert w Opolskim amfiteatrze, poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Nowoczesne aranżacje autorstwa Adama Sztaby wykonało 14 zdolnych wokalistów min. Kasia Wilk, Kuba Badach, Halina Mlynkova, Natalia Lubrano, Marika, Halina Frąckowiak. Artystom towarzyszyła Orkiestra Adama Sztaby, Polska Orkiestra Radiowa oraz chór Natalii z programu "Bitwa na głosy"

 

luty

Natalia Ambasadorem Stowarzyszenia "SOS Wioski Dziecięce", zapewniającego dom osieroconym i opuszczonym dzieciom.

luty - maj

kukulkiNatalia bierze udział w programie TVP 2 "Bitwa na głosy". Jako trenerka chóru przygotowuje swoją drużynę do kolejnych występów w programie na żywo.

grudzień

Natalia Ambasadorem Akcji Bezpieczna Droga z Radami Spongboba, współorganizowanej ze Stołeczną Policją.

9 grudnia

Natalia po raz kolejny bierze udział w koncercie z najpiękniejszymi utworami z filmów animowanych Disneya "Tyle pięknych snów".

17 października

part ofPremiera fanowskiego projektu niespodzianki - klipu do utworu "Part of it" nagranego przez fanów i przyjaciół Natalii, z okazji 15 rocznicy wydania płyty "Światło" (26.10.1996 r.). W nagraniu klipu wzięło udział ponad 50 osób.

17 października

Koncert elektro - akustyczny transmitowany na żywo ze studia Radiowej Czwórki, w programie Pauliny Przybysz i Tomka Koncy "Ministerstwo Dźwięku".

26 września

Koncert elektro - akustyczny w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

13 września

zycia garsc cdW I rocznicę śmierci Jarosława Kukulskiego ma miejsce premiera wyjątkowego trójpłytowego wydawnictwa CD pt. "Życia mała garść". Album zawiera utwory wykonane przez żonę kompozytora Annę Jantar, córkę Natalię Kukulską oraz wielu znanych polskich wokalistów, z tekstami czołówki polskich autorów.

luty

Trzy nominacje do nagrody fonograficznej Fryderyki 2011, w kategoriach: Album Roku POP- CoMix - Kukulska-Dąbrówka / Wokalistka Roku / Najlepsza oprawa graficzna albumu - której projekt stworzył Adam Żebrowski

styczeń

Natalia Ambasadorem akcji "Pomoc dla Sudanu", zwracającej uwagi na problemy tego kraju.

17 kwietnia

roxyKoncert transmitowany na żywo ze studia Radia Roxy w programie "Przesłuchanie".

3 marca

Premiera teledysku do drugiego singla z płyty "CoMix" - "Wierzę w nas".

2 marca

Koncert transmitowany na żywo ze studia Radia Zet. Natalia występuje z zespołem w składzie : Kasia Dereń, Piotr Pacak, Michał Dąbrówka, Grzegorz Jabłoński i Fox.

-

Premiera płyty "Positive" zespołu The Positive z gościnnym udziałem Natalii w piosence "Kochanie".

31 stycznia

bajkaKoncert elektro - akustyczny w cyklu "Sounds of Bajka" w warszawskim teatrze Bajka. Zawierał repertuar z ostatnich dwóch płyt a także covery i meshup'y w elektro akustycznej aranżacji z gościnnym udziałem Ani Szarmach, Bartka Królika i Nicka Sincklera.

2010

3 grudnia

rozbrojnikPremiera płyty "Muzyka z serca 2012" i kalendarza "Ladies&Gentlemen 2011", dochód z których przeznaczono na zakup butów dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Fundację TVN "Nie jesteś sam". Natalia w ducie z Maciejem Stuhrem wykonuje utwór "Pan Rozbrojnik".

27 września

Premiera piosenki "Wierność jest nudna" promującej film "Och Karol 2".

11 września

superjedynki47. KFPP w Opolu, koncert "Superjedynki". Natalia wykonuje swój najnowszy utwór "To jest komiks".

22 maja

"Smooth Festival Złote Przeboje". Dwukrotny występ Natalii. Wraz z zespołem daje koncert z repertuarem z najnowszej płyty. Później w ramach koncertu "Muza Miast" śpiewa "Stranger In Moscow" Michaela Jacksona, w aranżacji Adama Sztaby i z towarzyszeniem jego orkiestry.

20 maja

Premiera teledysku do piosenki "To jest komiks" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

18 maja

comixPremiera siódmego solowego albumu Natalii - "CoMix". Natalia i Michał sami stworzyli w całości materiał na płytę, a także wyprodukowali go we własnym studiu.

26 kwietnia

Premiera singla "To jest komiks".

24 lutego

chopinKoncert "Chopin nasz współczesny 2010" w ramach "Roku chopinowskiego". Natalia z towarzyszeniem Classic Jazz Quartet, wykonuje pieśni Chopina w aranżacji Adama Sztaby. Słowa do "Nokturn Es-dur" napisała sama Natalia, tytuł tego opracowanie to "Spóźnieni Kochankowie". Pozostałe utwory w wykonaniu Natalii to "Nie do zapomnienia" i "Życzenie".

2009

16 grudnia

disneyKoncert "Walt Disney - Królestwo Muzyki". Natalia z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Warszawskiego wykonuje najpiękniejsze utwory z filmów animowanych Disneya.

12 grudnia

Premiera płyty "Moc Marzeń" podczas uroczystego koncertu finałowego w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

29 sierpnia

Natalia śpiewa największe przeboje Michaela Jacksona podczas odsłonięcia gwiazdy Króla Popu w krakowskiej Alei Gwiazd.

15-17 września

Sesja nagraniowa płyty "Moc Marzeń", na której Artyści wraz z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną wykonują piosenki ze swojego repertuaru.

27 czerwca

100lecie operyNa wielkim koncercie z okazji 100 lecia Opery Leśnej w Sopocie, Natalia z towarzyszeniem orkiestry Adama Sztaby i w jego aranżacji, wykonuje medley utworów "Tyle słońca w całym mieście" oraz "Im więcej Ciebie tym mniej".

2008

31 grudnia

Występ podczas Sylwestra w Krakowie i odbiór Złotej Płyty za album "Sexi Flexi".

21 listopada

sf reedPremiera reedycji płyty "Sexi Flexi". Trójpłytowe wydawnictwo (2CD +DVD) zostało wzbogacone o remiksy, nowe utwory, film "Sexi Flexi Story", teledyski oraz unikalne materiały video.

14 października

Premiera albumu specjalnego wydanego z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości - "Nasza Niepodległa". Natalia wykonuje utwór "Warszawo ma" oraz wraz z innymi Artystami "Radosna Niepodległość".

14 września

Występ na koncercie galowym z okazji 90-lecia Stowarzyszenia autorów "ZAiKS". Reżyserem koncertu był Wojciech Kępczyński. Natalia zaśpiewała "Tyle słońca w całym mieście" oraz "Sexi Flexi" w wersji retro w araznżacji Krzysztofa Herdzina i Tomasza Szymusia.

październik

Natalia udziela obszernego wywiadu dla CNN w jednym z odcinków cyklu reportaży na temat Polski - "Eye on Poland".

7 września

london wembleyWystęp na Stadionie Wembley w Londynie podczas Festiwalu PKO BP London LIVE.

2 lipca

Premiera singla "Fantasies".

19 czerwca

Premiera albumu "Ścieżka dźwiękowa" Tedego z gościnnym udziałem Natalii w utworze "Modopolo".

7 kwietnia

Występ podczas Gali Fryderyków w duecie z Bartkiem Królikiem.

6-20 kwietnia

sf tourTrasa koncertowa Sexi Flexi Tour. Natalia wraz z zespołem odwiedza 6 klubów w największych miastach Polski. Koncerty w ramach trasy to póltorej godziny muzyki z najnowszej płyty oraz największych hitów w całkiem nowych aranżacjach a także wyjątkowe covery.

kwiecień

Nominacje do Fryderyków w 5 kategoriach: Produkcja Muzyczna Roku - Sexi Flexi, Album Roku - Pop - Sexi Flexi, Wokalistka Roku, Videoklip Roku - Sexi Flexi, Piosenka Roku - Sexi Flexi.

3 marca

pol napolPremiera teledysku do piosenki "Pół na pół".

23 lutego

Gościnny występ podczas krajowych eliminacji Eurowizji z piosenkami "Sexi Flexi" oraz "Pół na pół".

2007

31 grudnia

Występ podczas Sylwestra we Wrocławiu transmitowanego przez TVP2.

20 listopada

Koncert promocyjny albumu "Sexi Flexi" w warszawskim klubie Hybrydy.

9 listopada

sf-plytaPremiera szóstego solowego albumu - "Sexi Flexi". Album powstał przy współpracy z teamem producenckim Plan B oraz Miką Urbaniak, Scotem Parkerem i Michałem Dąbrówką.

27 września

Premiera singla "Sexi Flexi". Został wydany także w limitowanej wersji na płycie vinylowej.

sierpień

Natalia, jako pierwsza gwiazda z Polski, zostaje ambasadorką marki Bata.

czerwiec

Wyjazd do Angoli jako Ambasador Dobrej Woli Unicef w ramach akcji "Szkoły dla Afryki".

grudzień

special songdZ inicjatywy Tomasza Mazurkiewicza i FC "Wszystko co w sobie mam" powstaje wyjątkowy dwupłytowy album "Special Songs" zawierający 32 utwory skomponowane na specjalne projekty. Niektóre z nich nigdy wcześniej nie były publikowane.

grudzień

Płyta i koncert "Pocztówka do Świętego Mikołaja" w studiu radiowej Trójki. Natalia wykonuje utwór "Together Xmas remix" w duecie z Pawłem Rosakiem.

grudzień

Gościnny występ z Harlem Gospel Choir podczas ich koncertu w Warszawie.

20 listopada

muszkieterPoczątek akcji "Konwój Muszkieterów". Natalia nagrywa specjalną płytę z wersjami live swoich hitów oraz hymnem Fundacji pt. "Możemy nieść pomoc". W czasie akcji Artystka odwiedziła trzy Domy Dziecka obdarowując ich wychowanków prezentami. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczono na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z Domów Dziecka.

4 czerwca

43. KFPP Opole 2006, Natalia wykonuje utwór "Świecie nasz" w koncercie "Świat w obłokach", poświęconym twórczości Marka Grechuty.

luty

zamachowskiWyjątkowy duet Natalii i Zbigniewa Zamachowskiego "Daj mi tę noc" na składance "Ona i On2". Piosenkę wykonali podczas Gali "Viva Najpiękniejsi".

2005

11 grudnia

Płyta i koncert "Pocztówka do Świętego Mikołaja" w studiu radiowej Trójki. Natalia wykonuje utwór "Kiedy zapada zmierzch".

3 września

lemarSopot Festiwal 2005, Natalia w duecie z brytyjskim wokalistą - Lemarem, wykonuje utwór "Let's Stay Together". Wraz z innymi Artystami wykonuje także hymn Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

sierpień

Wraz z innymi Artystami, Natalia nagrywa hymn fundacji TVN "Nie jesteś sam".

12 maja

to tamtej stroniePremiera dwupłytowego albumu specjalnego "Po tamtej stronie" - wyrazu pamięci Natalii o Annie Jantar. Pierwsza płyta zawiera 20 utworów, wykonywanych przez Mamę Natalii. Na drugiej natomiast usłyszymy Natalię, wykonującą cztery piosenki Anny Jantar oraz specjalnie skomponowany na tę okazję utwór "Po tamtej stronie".

luty

Seria koncertów akustycznych podczas, których Natalii towarzyszą na scenie: Michał Dąbrówka (instr. perkusyjne), Ryszard Sygitowicz (gitara), Ania Szarmach oraz Łukasz Zagrobelny (chórki).

2004

25 sierpnia

Premiera singla "I wanna know".

lipiec

wrzesniaFestiwal im. Anny Jantar we Wrześni. Natalia występuje z własnym recitalem.

28 maja

41. KFPP Opole 2004, z okazji 30 lecia działalności zespołu Budka Suflera, Natalia wykonuje wraz z nimi utwór "Nic nie może wiecznie trwać".

kwiecień - maj

missGłówna rola Kim w musicalu "Miss Saigon" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma.

17 stycznia

Premiera teledysku do singla "Decymy" w warszawskim Multikinie.

2003

13 grudnia

natale vaticanoJako pierwsza wokalistka z Polski, występuje podczas Świątecznej Gali w Watykanie "Natale in Vaticano". Natalia występuje u boku takich gwiazd jak Lauryn Hill, Ronan Keating, Randy Crawford, Alesandro Safina. Koncert transmituje telewizja satelitarna Canale 5. Artystka została także zaproszona do koncertu Nowej Europy w Christmas Village.

8 grudnia

Premiera singla "Decymy".

29 października

Koncert promocyjny albumu "Natalia Kukulska" w warszawskim Traffic Club.

20 października

NKPremiera piątego albumu - "Natalia Kukulska". Zawiera utwory skomponowane między innymi z Michałem Dąbrówką, muzykami z SisQuad oraz Scottem Parkerem.

15 września

Premiera singla "Kamienie".

2002

grudzień

LAPodczas 3 miesięcznego pobytu w Los Angeles, Natalia studiuje na wydziale wokalnym w prestiżowej szkole Musican Institute.

czerwiec

Natalia wspiera akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Bierze udział w spocie akcji, w którym czyta bajkę synowi oraz nagrywa piosenkę i teledysk "Wspomnienia są blisko".

21 lutego

joseWykonanie w duecie z Jose Carrerasem standardu "Night & Day", podczas jego koncertu w Warszawie.

19 grudnia

papiezSpecjalny recital świąteczny podczas audiencji u Ojca Świętego, w Auli Pawła VI w Watykanie.

14 grudnia

Na osobiste zaproszenie Jose Carrerasa, Natalia występuje na Gali 2001 (TV ARD, Lipsk, Niemcy) z anglojęzyczną wersją utworu "Im więcej Ciebie tym mniej" ("You Never Ask Me To Stay"). Na gali występują także Sarah Brightman, Zucchero, Andrea Bocelli, No Angels, Andre Rieu.

wrzesień

Premiera singla "Jeśli Ona".

sierpień

nikt nie bedziePremiera składanki "Słońce, lato, muzyka" z nowym utworem Natalii - "Nikt nie będzie żył za Ciebie".

maj

Wielka trasa koncertowa "Tobie Tour - Piknik Era z Natalią". Jedna z największych tras koncertowych w Polsce, na 10 koncertach plenerowych gromadzi się ponad 600 tyś. osób. Na scenie Natalii towarzyszy grupa taneczna "Volt".

9 czerwca

38. KFPP Opole 2001, Natalia wykonuje utwór "Cicho, ciepło".

23 kwietnia

tobiePremiera czwartego solowego albumu - "Tobie".

23 kwietnia

Premiera singla "Cicho ciepło".

12 marca

Premiera singla "Niepotrzebny".

2000

6 grudnia

koledy nazywoPremiera albumu "Kolędy na żywo" będącego zapisem świątecznego koncertu akustycznego.

10 czerwca

Gra Hokus Pokus Różowa Pantera z piosenką Natalii Kukulskiej "Smoki z Komodo"

Polska premiera gry na PC "Hokus Pokus Różowa Pantera". W polskiej wersji językowej gry, Natalia śpiewa piosenkę "Smoki z Komodo"Gościnnie w utworze występuje Funky Filon.

18 maja

Podczas koncertu telewizyjnego z okazji 80-tych urodzin Jana Pawła II w Wadowicach, Natalia wykonuje napisany specjalnie z tej okazji utwór "Z głębi serc" (muz. J. Kukulski, sł. J. Cygan).

kwiecień

Teledysk do piosenki "Nie jeden dzień" w niemieckim filmie dokumentalnym stacji ARD i ARTE "Stolice Europy - Warszawa". Występ Natalii na premierze filmu w Berlinie.

13 marca

tyle sloncaPremiera projektu specjalnego - płyty "Tyle słońca" będącej zapisem koncertu poświęconego pamięci Anny Jantar. Obok Natalii, wystąpili czołowi polscy Artyści min. Mieczysław Szcześniak, Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska, Kasia Stankiewicz, Andrzej Piaseczny, Halina Frąckowiak.

17 stycznia

Premiera soundtracku wraz z utworem tytułowym do filmu Piotra Wereśniaka "Zakochani"

1999

22 listopada

Premiera singla "Ale we mnie wszystko Twoje", który znalazł się na składance "www.megaTOP.pl"

wrzesień

betlejemWyjazd do Izraela gdzie wraz z Andrzejem Piasecznym, Kasią Stankiewicz, Maciejem Balcarem oraz Danielem Ziemmermanem nagrywa płytę z kolędami "Przybieżeli do Betlejem".

13 września

8 czerwca

Nagranie wraz z innymi Artystami piosenki
"8 Błogosławieństw", którą następnie wykonali dla Papieża podczas jego pielgrzymki do Polski.

4 czerwca

opole9936. KFPP Opole 1999, recital Natalii. Wraz z Mietkiem Szcześniakiem prowadzi także koncert "Debiuty".

4 maja

Premiera singla "Skończyło się", będącego podziękowaniem dla słuchaczy za przyznanie albumowi "Autoportret" Złotej Płyty.

1 marca

1 marca

autoportretPremiera trzeciego albumu Natalii - "Autoportret". Znajduje się na nim między innymi zaskakujący duet Natalii z Anną Jantar oraz cover Dion Warwick.

11 stycznia

Premiera singla "Przychodzimy tylko raz".

1998

5 października

Premiera albumu "Czarno na białym" Mietka Szcześniaka z gościnynm udziałem Natalii.

wrzesień

magiczny mieczNagranie dwóch utworów do filmu "Camelot - Magiczny miecz" (Warner Bros) - "Niech Duch Ojca niesie mnie" oraz duetu z Andrzejem Piasecznym "Jesteś blisko mnie". Natalia została wybrana przez samego producenta i kompozytora - Davida Fostera.

24 sierpnia

9 lutego

Premiera singla "Czy ona jest".

26 stycznia

rngNatalia wraz z holenderską grupą R'n'G nagrywa utwór "We'll Be Together", który w 2001 ukazuje się na ich płycie "The Right Time" wydanej w całej Europie.

1997

listopad

Nagranie piosenki "Ani słowa" promującej film animowany Walta Disneya "Hercules"

20 października

pulsPremiera drugiego albumu Natalii - "Puls". Album już po 3 miesiącach zyskał miano Podwójnej Platyny. Promocji płyty towarzyszyła pierwsza duża trasa koncertowa w karierze Natalii. Każdy z koncertów gromadził pełne sale publiczności.

20 października

Premiera singla "W biegu".

23 sierpnia

sopot97Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot 1997, Nagroda Publiczności w konkursie audiotele oraz II Nagroda jury.

11 sierpnia

lipiec

Festiwal Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (Szwecja), Nagroda Publiczności oraz III Nagroda Jury za piosenki "Czy to już wszystko" i "Piosenka Światłoczuła"

21 lipca

moj twoja nadziejaNatalia wraz z plejadą polskich Artystów nagrywa piosenkę "Moja i Twoja nadzieja". Dochód z jej sprzedaży przeznaczono na rzecz powodzian.

26 maja

Premiera singla "Daleki brzeg".

-

Premiera albumu "Samertajm" Norbiego z gościnnym udziałem Natalii w utworze "Samertajm".

26 października

swiatloPremiera pierwszego solowego albumu w "dorosłej" karierze Natalii – "Światło".

październik

Premiera singla "Piosenka Światłoczuła".

24 czerwca

Premiera singla "Dłoń".

13 maja

Premiera płyty "Getto" zespołu Sweet Noise z gościnnym udziałem Natalii w utworze "9/11".

-

sniezkaGłówna rola w musicalu "Królewna Śnieżka" w reż. Krzysztofa Kolbergera. Spektakl wystawiany w warszawskim teatrze Komedia (oraz szczecińskiej Operze i Operetce w 1999 r.).

1994

-

Na płycie z przebojami Jarosława Kukulskiego ukazuje się piosenka "Głodne lata" w wykonaniu Natalii (muz. J. Kukulski, sł. M. Dutkiewicz)

1991

-

koledy dziecPremiera albumu "Najpiękniejsze kolędy" zadedykowanego Janowi Pawłowi II. Zbiór, zaaranżowanych przez Jarosława Kukulskiego, przepięknych polskich kolęd oraz jednej, jego autorskiej kompozycji, do słów Jerzego Dąbrowskiego "Tobie mały Panie".

1987

-

bajki natalkiPremiera płyty "Bajki Natalki" zawierającej dwie bajki autorstwa Jerzego Dąbrowskiego w reżyserii Krzysztofa Kolbergera, z muzyką Jarosława Kukulskiego. W nagraniach poza Natalią udział wziął zespół Gawęda oraz znakomici aktorzy m.in. Irena Kwiatkowska, Janusz Gajos, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kolberger. Album "Bajki Natalki" otrzymał pierwszą Platynową Płytę w historii polskiej fonografii.

1986

-

natalia plytaNakładem Polskich Nagrań ukazuje się pierwsza płyta pt. "Natalia" zawierająca takie dziecięce hity jak "Puszek Okruszek" czy "Co powie tata".

3 marca

narodzinyWarszawa, narodziny Natalii.

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke