Czułe struny - ponownie na żywo!

Wyjątkowy projekt muzyczny „Czułe strony” powraca! Natalia Kukulska zaśpiewa największe kompozycje Fryderyka Chopina. Etiuda E-dur czy Polonez As-dur w niebanalnej wersji wokalnej i zaskakującej aranżacji ponownie zachwycą polską publiczność. Koncerty „Czułe struny” zabrzmią 29 i 30 kwietnia 2024 roku w ekskluzywnych lokalizacjach: Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz sali NOSPR w Katowicach.

Bilety dostępne są na stronie www.biletserwis.pl.

Natalia Kukulska / Czułe struny

Natalia Kukulska znana jest przede wszystkim z muzyki popowej, ale jednocześnie wciąż poszukuje nowych rozwiązań i inspiruje się nieoczywistymi twórcami. I właśnie w wyniku takich muzycznych eksploracji wokalistka trafiła na Fryderyka Chopina, którego kompozycje dotąd kojarzone były z fortepianem oraz orkiestrą. A dlaczego nie stworzyć słów do znanej wszystkim muzyki i nazwać wypływających z niej emocji po swojemu? Tak też zrobiła artystka, która napisała połowę tekstów na album, a do stworzenia pozostałych zaprosiła cenione autorki i artystki: Melę Koteluk, Kayah, Gabę Kulkę, Natalię Grosiak (Mikromusic) i Bovską. Aranżacje powierzyła z kolei najlepszym dyrygentom i aranżerom w Polsce: Krzysztofowi Herdzinowi, Nikoli Kołodziejczykowi, Adamowi Sztabie, Pawłowi Tomaszewskiemu oraz Janowi Smoczyńskiemu. Gdy materiał był gotowy Natalia Kukulska zaprosiła do nagrań Sinfonię Varsovię oraz wspaniałych muzyków, m.in. Michała Dąbrówkę, Roberta Kubiszyna, Piotra Wrombla. W ten sposób w 2020 roku powstała zupełnie nietuzinkowa płyta „Czułe struny” ze znanymi kompozycjami Fryderyka Chopina w jakże innej, zaskakującej wersji wokalnej. Na wysoki poziom albumu złożył się także gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego interpretacje utworów polskiego kompozytora docenia cały świat. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Cały projekt – odważny i niebanalny - okrzyknięty został największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie. Podobnej płyty daleko by szukać, dlatego też analizą nowych opracowań utworów Chopina i albumem „Czułe struny” zajęło się wielu studentów uczelni muzycznych w swoich pracach dyplomowych.
 
Już na etapie przedsprzedaży wydawnictwo uplasowało się na podium najlepiej sprzedających się płyt we wszystkich kategoriach muzycznych bestsellerów Empiku oraz pojawiło się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. Wszystko to razem zaowocowało osiągnięciem statusu Złotej, a następnie Platynowej Płyty.
 
W ślad za wydaniem płyty Natalia Kukulska wystąpiła na kilku koncertach śpiewając Chopina. 29 i 31 stycznia 2022 roku artystka wystąpiła przed publicznością w swoim „projekcie życia” – jak określa “Czułe struny” – w ICE Kraków i NFM Wrocław. Koncerty te, zorganizowane przez agencję Prestige MJM, były wydarzeniem muzycznym początku ubiegłego roku. Ten wyjątkowy materiał spotkał się z aplauzem publiczności, która przyjęła występ Natalii Kukulskiej z ogromnym entuzjazmem. Na scenie w Krakowie i Wrocławiu towarzyszyła artystce znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. 
 
Teraz przychodzi pora na kolejne koncerty „Czułych strun”. Będą one o tyle niezwykłe, że odbędą się w lokalizacjach uznawanych w Polsce za najlepsze. Występów w tych miejscach nie powstydziłby się sam Fryderyk Chopin! Będą to: Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie oraz sala NOSPR w Katowicach. Wielbiciele talentu artystki i jej chopinowskich odkryć z pewnością będą zadowoleni.

 

- Jestem pewna, że odbieranie takich emocji na żywo i wsłuchiwanie się w kunsztowne niuanse aranżacji i wykonań będzie wielkim przeżyciem zarówno dla wykonawców, jak i dla publiczności. Cieszę się na te spotkania z muzyką Chopina, orkiestrą, dyrygentami i publicznością. Dla mnie to będzie święto!
- mówi Natalia, która przyznaje z dumą, że “Czułe strony” to także muzyczne spełnienie marzeń.

 

Obydwa koncerty odbędą się w przyszłym roku: warszawski – 29 kwietnia, a katowicki – dzień później, czyli 30 kwietnia.

Bilety na występy „Czułych strun” z udziałem Natalii Kukulskiej, aranżerów – dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej można kupić na www.biletserwis.pl.

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.
Sponsorem wydarzenia jest Miraculum producent kosmetyków marki Chopin.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke