Mamy siebie - Music Against War

Ogromne przedsięwzięcie w ważnej sprawie. Utwór "Mamy siebie - Music Against War" to wyraz wsparcia i wspólnoty z narodem ukraińskim. W tym trudnym czasie, na zaproszenie Adama Sztaby odpowiedzieli tłumnie czołowi polscy muzycy. Samych wokalistów jest ponad sześćdziesięciu!

Wystąpili m.in. Kayah, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen, Kasia Moś, Ania Karwan, Olga Szomańska, Kasia Wilk, Dorota Miśkiewicz, Kasia Cerekwicka, Bovska, DAGADANA, Magda Steczkowska, Ania Szarmach, Kasia Dereń, Bela Komoszyńska, Janusz Radek, Igor Herbut, Andrzej Piaseczny, Nick Sinckler, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, TGD, Chór Polskiego Radia. Realizacją dźwięku zajął się niezastąpiony Leszek Kamiński. A całość w przejmujacym obrazie pokazał Mortvideo.

Jak mówi Natalia:

Zawsze porusza mnie poczucie wspólnoty w ważnej sprawie. Jest w tym siła kiedy różne światy scalają się by przekazać wsparcie. Zainicjowali to wydarzenie Adam Sztaba (Official) i Aga Dranikowska-Sztaba. To wszystko z miłości. Ten utwór był początkowo prezentem Adasia dla Agi, jego żony. Teraz stał się prezentem dla Ukrainy.

 

Akcję wsparło również Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wydając nuty utworu Mamy siebie w opracowaniu na głos z fortepianem i chwytami gitarowymi. Dochód ze sprzedaży publikacji nutowej (dostępne wersje: drukowana i cyfrowa) oraz wersji cyfrowej nagrania przekazany zostanie Caritas Polska na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

 Mamy siebie - Music Against War

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke