Zezowate szczęście - NOWY KLIP!

Czy może być lepszy dzień na premierę teledysku do utworu o pechu niż piątek trzynastego? Zdecydowanie nie! Dlatego to właśnie dzisiaj oddajemy w Wasze ręce klip do "Zezowatego szczęścia" czyli Mazurka F-dur op.68 nr 3 Fryderyka Chopina w aranżacji Adama Sztaby.

Utwór ten pełni na płycie wyjątkową rolę gdyż czuć w nim zabawę i dystans zarówno w sferze muzycznej, jak i lirycznej. Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji.

Jak mówi aranżer:

Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu. Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty.

To ekwilibrystyczne opracowanie symfoniczne zainspirowało Natalię do zabawy słowem i bezpośrednich nawiązań do formy i aranżacji. "...Modulacji nie chcę tu, szukam opcji moll czy dur…”.

Wideo zrealizował Marcin Kopca z Mortvideo w przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke