Życia mała garść w Krakowie

W tym roku przypadają 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar oraz 10. rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego. To wspaniała okazja, by zaprezentować krakowskiej publiczności znane utwory artystów w nowym wykonaniu.

Życia mała garść / ICE Kraków / Natalia Kukulska

Koncert "Życia mała garść", nad którym Natalia sprawuje opiekę artystyczną, już 6 października w ICE Kraków. Z przyjemnością informujemy także, że będzie on zarejestrowany i udostępniony odpłatnie w późniejszym terminie na platformie VOD PLAY Kraków.

Koncert miał swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie dostarczył wielu wzruszeń i wspomnień. W lekko zmienionym składzie wykonawczym odbył się w zeszłym roku na warszawskim Torwarze, a zgromadzona publiczność po raz kolejny przyjęła to widowisko muzyczne wręcz entuzjastycznie.

Muzyczne małżeństwo już w latach 70. stworzyło wiele ponadczasowych utworów i wykonań, o których nie sposób zapomnieć. W repertuarze koncertu Życia mała garść znalazły się piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych kompozytorów, oraz wiele przebojów Jarosława Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców. Większość z tych piosenek do dziś śpiewa cała Polska, a w przepięknej oprawie muzycznej Adama Sztaby nabierają nowych barw. W koncercie pojawią się takie hity, jak Tyle słońca w całym mieście, Radość najpiękniejszych lat, Tylko mnie poproś do tańca, Nic nie może wiecznie trwać, Im więcej ciebie tym mniej czy Wielka dama tańczy sama.

Natalia o wydarzeniu mówi:

Myślę, że koncert Życia mała garść poświęcony moim rodzicom, nie tylko dla mnie, jest pretekstem do wspomnień. Ten koncert to chwila refleksji nad ulotnością życia, chwile radości i wspomnienia wywołujące uśmiech i wzruszenie. To historia osób, które połączyła niewątpliwie miłość do muzyki, opowiedziana dźwiękami i słowami ich przyjaciół. To nowe poruszające interpretacje wspaniałych wykonawców, które po raz kolejny udowadniają ponadczasowość tego, co po sobie zostawili moi rodzice. Zapraszam na muzyczne spotkanie, które obiecuję, że was poruszy.


Narrację koncertu budują wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się m.in. Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Piosenki, które łączą całe pokolenia Polaków, zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Usłyszymy Kasię Kowalską, Kayah, Anię Rusowicz, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i Igora Herbuta, którym zaakompaniują Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Orkiestra Adama Sztaby, obie pod jego batutą.

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke