"Czułe struny" - PREMIERA nowego albumu

Dzisiaj premierę ma nowy album Natalii "Czułe struny"!
Dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych i sklepach muzycznych.
Wszystkie linki gdzie możecie znaleźć album, zamieszczone są pod tym adresem:
https://agoramuzyka.ffm.to/KukulskaCzuleStruny

Natalia Kukulska / Czułe Struny - Premiera

To wyjątkowy dzień i wyjątkowe wydawnictwo. Jak mówi sama Natalia:

„Zabieram Cię dziś ze sobą / Razem przekroczmy próg / W przedsionku króluje już nadziei duch / Więc rozgość się tu / Bądź blisko znów”.

Napisałam te słowa do Etiudy As-dur Fryderyka Chopina w opracowaniu Nikoli Kołodziejczyka. Pasują bardzo do dzisiejszego dnia, w którym ma miejsce premiera mojego nowego albumu „Czułe struny”. Dla mnie to święto, wielkie przeżycie. Dzielę się z Wami moją pracą, moim marzeniem... sobą. Pragnę Was ugościć dosłownie bo gości na tym albumie nie brakuje. Wszyscy stworzyliśmy dla Was świat wyjątkowy, pomiędzy tym co było a tym co jest. Artyści, którzy dołożyli swego talentu to cała artyleria osobowości. Ciekawa jestem, który utwór będzie najbardziej Wasz... Mam nadzieję, że tytułowe czułe struny nie pozostaną w bezruchu.  W tym wyjątkowym dniu kłaniam się najniżej pełna wdzięczności za nasze spotkania przy tym projekcie.

CZULE STRUNY cover S

 

"Czułe struny"- największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym jak również wydarzenie bez precedensu na świecie.

Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.Pod ich batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210. urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na tym albumie. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke