Z wyjątkiem nas - PREMIERA singla

Przedstawiamy kolejny singiel zwiastujący album "Czułe struny". Przed wami teledysk do utworu "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". Jest to kompozycja Fryderyka Chopina w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.

Obraz, który powstał do tego utworu ukazuje symbolicznie upadek i tęsknotę za pięknem, dewaluację wartości i osamotnienie w odczuwaniu. Refleksjom wtóruje piękne i głębokie brzmienie Sinfonii Varsovii, za którego efekt odpowiada Leszek Kamiński.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Olga Czyżykiewicz.
Wystąpili: Natalia Kukulska | Noah Culbreth | Emilka Cholewicka | Sonia Egner | Agnieszka Rawinis | Marek Chmiel | Aleksander Jakubowski | Bartosz Leszczyński.

Punktem wyjścia dla reżyserki teledysku - Olgi Czyżykiewicz, okazał się obraz wybitnego przedstawiciela Młodej Polski- Józefa Mehoffera.

W moim odczuciu utwór mówi o przemijaniu, stracie... Natychmiast na myśl przyszedł mi obraz Mehoffera "Dziwny ogród", który nie tylko wizualnie wpisywał się idealnie w utwór, ale przede wszystkim pod względem treści i znaczenia. Obraz ten mimo sielskiego klimatu, kryje w sobie wiele niepokojących symboli, postaci. Dodatkowo był nieoczywistym komentarzem malarza do czasów, w których żył. Chciałam aby teledysk, prócz estetycznego nawiązania do niego był swojego rodzaju komentarzem naszej rzeczywistości. Mam nadzieję, że uruchomi w widzu czułe struny i nieoczywiste treści...


Jak mówi o utworze sama Natalia:
Temat Etiudy E-dur op. 10 nr 3 Fryderyka Chopina zawsze wydawał mi się niezwykle śpiewny. Za tą melodią kryje się coś malarskiego, otwierający oczy wyobraźni soczysty opis przyrody. Zarazem jego dramaturgia prowadzi do kulminacji, która napawa jakąś przeszywającą na wskroś refleksją. Mam nadzieję, że ta romantyczna odsłona albumu, zaostrzy apetyt na całość. Piękna, filmowa aranżacja symfoniczna mistrza Krzysztofa Herdzina i słowa wspaniałej artystki Meli Koteluk dotykają czegoś wrażliwego, przenoszą nas „daleko stąd i blisko tak".


Utwór "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]" jest już także dostępny w serwisach streamingowych. Pełną listę znajdziecie pod TYM LINKIEM lub klikając w okładkę singla.

Z wyjątkiem nas Singiel S


Przypominamy, że album "Czułe struny" który ukaże się 28 sierpnia, dostępny jest już w przedsprzedaży.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke