Europejski Stadion Kultury 2019

Dzisiaj o godzinie 20 warto być w Rzeszowie. To tam na Stadionie Miejskim odbędzie się niezwykły koncert w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2019. Wystąpią podczas niego niecodzienne muzyczne kolektywy polskich i zagraniczych gwiazd. Natalię zobaczycie na scenie z białoruskim zespołem Shuma.

Natalia Kukulska / Europejski Stadion Kultury 2019


Shuma - aktualnie największe objawienie białoruskiej sceny muzyki elektronicznej. Niezwykle oryginalny zespół, którego album „Zhnivo” został ogłoszony płytą roku przez modny i opiniotwórczy portal BeeHype. Zespół ma w swoim dorobku prestiżowe nagrody takie jak: Album Roku, Najlepszy Album Elektroniczny, Najlepszy Białoruski Album. W swojej twórczości urzekający mix elektroniki i brzmień klubowych łączą z tradycyjnym śpiewem i muzyką ludową. Bity i sample przywodzą na myśl najlepsze wzorce z elektronicznych scen Berlina lub Londynu, zaś etniczny wokal i teksty śpiewane w języku białoruskim to oryginalne wyróżniki grupy.

Wystąpią także: Grzegorz Hyży i NaviBand, The Dumplings i Luna, O.S.T.R i Vali Boghean. Koncert poprowadzi Bovska.

Zapowiada się bardzo ciekawie! Dla wszytkich, którzy nie mogą dotrzeć do Rzeszowa mamy dobre wieści, koncert będzie retransmitowany w TVP2 o godz. 22.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke