Szukaj w snach - PREMIERA ALBUMU!

25 maja, na chwilę przed Dniem Matki, premierę ma niezwykła płyta Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego "Szukaj w snach". Album jest już dostępny w sklepach muzycznych i serwisach streamingowych. Całe zestwienie znajdziecie pod TYM LINKIEM.

Szukaj w snach / Natalia Kukulska, Marek NapiórkowskiOkładka albumu "Szukaj w snach".

Wszystko jednak zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia nadała im swój głęboki i ciepły głos.

I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta „Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.

 
O muzyce stworzonej przez Marka Napiórkowskiego i Natalię Kukulską wypowiedział się pisarz, podróżnik, fotograf, twórca "Siesty", dziennikarz radiowy, publicysta i wybitny znawca muzyki – Marcin Kydryński:

„Zaskoczenie. W sztuce to jedna z mocniejszych walut. (…) Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski poszli śladem mistrzów takich jak Miles, czy dziś Pat i Sting, którzy każdym kolejnym wcieleniem zdumiewają swoją publiczność. W dniach mroku, których nie brak naszej współczesności, dążymy do tego, co jasne. Bywa, że w muzyce szukamy pocieszenia. Pragniemy usłyszeć głos, który daje nadzieję. W czasach zgiełku, nadmiaru, przesytu – łakniemy ciszy. Lubimy otwartą, pustą przestrzeń. Gdzie nawet dźwięki nie tłoczą się i nie wchodzą sobie nawzajem w drogę. W czasach niebezpiecznych dobrze, gdy muzyka przynosi oparcie. Gdy w epoce zmian daje złudzenie trwania, a w czas niepokoju – poczucie bezpieczeństwa. Czy nie tego pragniemy dla dzieci? Nie tylko własnych, jak przypomina „Kołysanka dla obcych". Tak, pamiętajmy, to też płyta dla dzieci. Ale kto powiedział: „dla dzieci trzeba pisać tak, jak dla dorosłych, tylko lepiej"?
Ta płyta koi. Niewykluczone, że uzdrawia. I – miejmy nadzieję – zachęca do snu kogo trzeba. A pozostałym daje do myślenia.”

Natalia Kukulska / Szukaj w snachfot. Dorota Awiorko

Album tworzyli:
Natalia Kukulska – śpiew
Marek Napiórkowski – gitary
Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe
Paweł Pańta – kontrabas

muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki

aranżacje: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka
produkcja muzyczna: Marek Napiórkowski
miks i mastering: Sławomir „Guadky” Gładyszewski

rysunki: Maria Ekier
projekt graficzny: Adam Żebrowski
zdjęcia z archiwum Teatru Starego: Dorota Awiorko / Wojciech Nieśpiałowski

producent, wydawca płyty: Teatr Stary w Lublinie
dystrybucja: Wydawnictwo Agora

Wszystkie utwory pochodzą ze spektaklu „Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Natalia Kukulska / Szukaj w snachfot. Dorota Awiorko

Natalia Kukulska / Szukaj w snachfot. Dorota Awiorko

Więcej zdjęć autorstwa Doroty Awiorko znajdziecie w GALERII.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke