„Pewny start w przyszłość” - SOS Wioski Dziecięce

Trudności z czytaniem, koncentracją i pogarszające się wyniki w nauce - to tylko niektóre symptomy wskazujące na problemy ze wzrokiem u dzieci. Allianz Polska zainicjował program „Pewny start w przyszłość” i zaprosił do współpracy Grupę Essilor, która przeprowadziła badania wzroku wśród podopiecznych Programów Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych. Wśród 135 przebadanych, nawet u co trzeciego dziecka wykryto wadę wzroku.
Wzrok, podobnie jak inne zmysły, jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju poznawczego u dziecka. Choć pierwsze symptomy wskazujące na dysfunkcje, początkowo wydają się niewinne, w efekcie mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Dobry wzrok pozwala bowiem w pełni eksplorować otaczający świat, daje najmłodszym równe szanse edukacyjne i zapewnia im pewny start w przyszłość”.

W ramach projektu „Pewny start w przyszłość” Allianz Polska zaprosił światowego lidera w produkcji szkieł okularowych Grupę Essilor do przeprowadzenia badania wzroku wśród podopiecznych 4 świetlic SOS w Nowakach, Domanicach, Olszycu Szlacheckim oraz Grali. Spośród 135 przebadanych, nawet co trzecie dziecko miało problem z widzeniem i zostało skierowane na dodatkowe badania okulistyczne. W efekcie aż 40% podopiecznych otrzymało bezpłatne okulary korekcyjne, dopasowane do wykrytej wady. Jak przyznaje Justyna Skrzypek, Country Marketing Manager, Grupy Essilor: „Wczesna diagnoza pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się poważnych zaburzeń w rozwoju dzieci. Cieszymy się, że dzięki naszemu zaangażowaniu aż 50 podopiecznych SOS Wioski Dziecięce otrzymało bezpłatne okulary, a jedna trzecia wszystkich badanych została skierowana na dalsze konsultacje specjalistyczne”.

Jak podkreśla Natalia: 
Jako mama trójki dzieci oraz Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce wierzę, że dzięki tej inicjatywie zwrócimy uwagę na ważny problem społeczny. Dobry wzrok pozwala bowiem w pełni eksplorować otaczający świat, daje najmłodszym równe szanse edukacyjne i zapewnia im pewny start w przyszłość

Ideą projektu „Pewny start w przyszłość” było wsparcie podopiecznych SOS w różnym wieku oraz wyrównanie ich szans zarówno zdrowotnych, jak i edukacyjnych. W inicjatywę licznie zaangażowali się pracownicy Allianz, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc cykl spotkań w czterech świetlicach SOS. Wolontariusze opowiedzieli o finansach, reklamie oraz o sposobach na efektywne zarządzanie domowym budżetem. Starsi podopieczni Stowarzyszenia z kolei, zostali zaproszeni na tzw. Cross Treningi w warszawskiej siedzibie Allianz. Dowiedzieli się jak napisać CV, jak przebiega rozmowa rekrutacyja a także jakie mogą wyglądać ścieżki kariery na danym stanowisku.

Natalia Kukulska / Konferencja SOS Wioski DziecięceKonferencja "Pewny start w przyszłość".

Niedawno miało miejsce także inne ważne wydarzenie związane z SOS Wioskami Dziecięcymi - Kolacja Dobroczynna dla przyjaciół i Ambasadorów SOS. W jej trakcie nie tylko  rozdano statuetki w ramach podziękowania ale także przeprowadzono licytację prac podopiecznych Stowarzyszenia. Udało się zebrać ogromną kwotę na rzecz dzieciaków! Natalia dołożyła także swoją muzyczną cegiełkę w postaci akustycznego koncertu. Poniżej "Halo tu Ziemia" właśnie z tego wydarzenia.

Natalia Kukulska / Kolacja Dobroczynna SOS

Natalia Kukulska / Kolacja Dobroczynna SOS

Ty też możesz pomóc podopiecznym SOS. Wszystkie szczegóły oraz różne formy pomocy znajdziesz na www.wioskisos.orgwioskisos.org

 

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke