"Magiczna zima Muminków" - PREMIERA NA GWIAZDKĘ!

„Magiczna Zima Muminków” to pełnometrażowy film animowany zrealizowany w koprodukcji fińskopolskiej, który trafi do kin już 22 grudnia

W obsadzie „Magicznej Zimy Muminków” usłyszymy m.in. Macieja Musiała, Natalię Kukulską, Macieja Stuhra i Piotra Fronczewskiego. Muminkowi głosu uzyczył Maciej Musiał. W drugoplanowej, lecz bardzo wyrazistej roli Paszczaka usłyszymy Macieja Stuhra. Narratorem zimowej opowieści Muminków jest natomiast Piotr Fronczewski – aktor o wyjątkowym dorobku zarówno w rolach kinowych, jak i dubbingowych. Rolą Mamusi Muminka w „Magicznej Zimie Muminków” jako aktorka dubbingowa debiutuje Natalia Kukulska. Piosenkarka wykonała także dwie piosenki, które znalazły się w filmie - „Nie bój się!” i „Tęsknota za latem”. Tej ostatniej będzie można wysłuchać premierowo jeszcze w listopadzie.Reżyserem dubbingu, jak również autorem polskiej adaptacji scenariusza jest Bartosz Wierzbięta - twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych filmów animowanych  m.in. „Shrek”, „Madagaskar”, „Hotel Transylwania” czy „Sing”.

„Magiczna Zima Muminków” w reżyserii Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan to opowieść o wyjątkowym czasie w Dolinie Muminków, gdy jej mieszkańcy nie zasypiają w zimowy sen i odkrywają znaczenie zimy. W oczekiwaniu na tajemniczego gościa, który nazywa się Gwiazdka, Muminki przeżywają wiele niespodziewanych przygód. Film powstał na bazie oryginalnych materiałów animowanych stworzonych w wytwórni Se-ma-for na przełomie lat 70. i 80. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na temat filmu „Magiczna Zima Muminków” można znaleźć na stronie filmu www.muminkifilm.pl

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke