Dzieci z Madagaskaru

Zapewne każdy z Was doskonale kojarzy Madagaskar. Dzisiaj jednak chcemy Wam pokazać tę piękną, afrykańską wyspę z trochę innej perspektywy. Taką jaką widzą ją wolontariusze z Fundacji Ankizy-Gasy "Dzieci Madagaskaru".

Czy wiecie, że Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów świata? 80% społeczeństwa żyje w skrajny ubóstwie a 60% populacji to analfabeci. Mimo obowiązku szkolnego, ogromna część dzieci nie chodzi do szkoły z powodu biedy. Same budynki szkół też najczęściej pozostawiają wiele do życzenia. To właśnie chce zmienić Fundacja. Poprzez programy pomocy ubogim dzieciakom, spełniają ich marzenia o piórniku, mundurku i możliwości nauki. Te dzieciaki są żądne wiedzy, a każdy powinien mieć szansę na normalne dzieciństwo i lepszą przyszłość.

Każdego roku wolontariusze budują na wsiach jedną szkołę i wyposażają ją. Każdy z Was może pomóc! Wystarczy drobny gest - zakup rękodzieła wprost z Madagaskaru. Kwoty są naprawdę niewielkie a pomoże to kupić cegły, beton i wszelkie materiały potrzebne do budowy 5! już szkoły. Natalia jest szczęśliwą posiadaczką ręcznie zrobionego samochodziku, który widzicie na zdjęciu poniżej.

Natalia Kukulska / Ankizy-Gasy Dzieci Madagaskaru

Na FB Fundacji znajdziecie sklepik znajdziecie sklepik z innymi pięknymi wyrobami jak te poniżej. A któż nie chciałby mieć pamiątki wprost z Afryki!

Natalia Kukulska / Ankizy-Gasy Dzieci Madagaskaru   Natalia Kukulska / Ankizy-Gasy Dzieci Madagaskaru

Zobaczcie sami radość tych dzieciaków.Na FB Ankizy-Gasy "Dzieci Mdagaskaru" możecie śledzić postępy budowy oraz sprawdzać co u nich słychać.
Pomagać można także poprzez program "Adopcji na odległość" polegający na sponsorowaniu nauki konkretnego dziecka.

Zapraszamy na stronę www.dziecimadagaskaru.pl gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły.
Warto zaznaczyć, że Fundacja jest organizacją non profit, wszystkie zebrane środki przeznaczane są na pomoc dzieciom.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke