O kalendarzu Wiosek SOS w Pytaniu na Śniadanie

W czwartek (10.09) o godz. 10:20 zapraszamy do TVP2 na "Pytanie na Śniadanie".
Natalia opowie o charytatywnym kalendarzu stworzonym specjalnie dla SOS Wiosek Dziecięcych.

Na kartach kalendarza znajdują się zdjęcia dzieci z wybranymi przez nie gwiazdami. Przychód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na edukację oraz zajęcia rozwijające pasje dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych.

Zapytaliśmy naszych podopiecznych kim chcą zostać w przyszłości i kto jest dla nich prawdziwym wzorem. To dzieci wskazały gwiazdy, z którymi chcą mieć zdjęcia, o sukcesie których marzą. Na tej liście znaleźli się : Natalia Kukulska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Starmach, Maleo Reggae Rockers, Radek Liszewski z zespołu Weekend, Igor Herbut, Mammed Khalidov, Tomasz Wolny, Radek Brzózka i Dominka Kulczyk – nowa ambasadorka SOS, ale i Mariusz Mrozek rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.
-Anna Choszcz Sendrowska ze StowarzyszeniaKalendarz będzie dostępny od 1 października w sieci sklepów Kaufland i internetowej księgarni Gandalf, ale już od dziś na stronie www.wioskisos.org można wesprzeć edukację dzieci dokonując przelewu.


Partnerzy akcji
Zdjęcia do kalendarza zgodził się wykonać pro bono Jacek Poremba – znakomity portrecista, działający na rynku fotograficznym od 20 lat. Fotograf współpracuje z największymi polskimi magazynami , instytucjami kultury i agencjami reklamowymi.

Za kreację kampanii oraz projekt kalendarza odpowiada agencja reklamowa WALK, która została najciekawszą agencją 2012 roku wg. Media&Marketing Polska oraz znajduje się w czołówce najchętniej polecanych agencji przez klientów. Patronat medialny nad kalendarzem objęły TVP 2 i Jedynka Polskie Radio.

Czemu potrzebna jest pomoc darczyńców?
Pod opiekę Stowarzyszenia trafiają dzieci z ogromnymi zaległościami w nauce. Akcja ma pokazać, że te dzieci mają wielkie pasje, talenty i marzenia. Wystarczy podać im pomocną dłoń, aby miały takie same szanse na sukces jak ich idole. Pierwszy krok na drodze do tego sukcesu, to zadbanie o edukację dzieci i wyrównanie ich szkolnych zaległości.
Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły to ogromne koszty. Wg raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w 2013 roku rodzice wydali średnio 826 zł na przygotowanie dziecka do szkoły. W każdej rodzinie SOS jest 5-8 dzieci, którym trzeba zapewnić szkolną wyprawkę i pomóc w nauce.

Natalia Kukulska w kalendarzu SOS Wiosek Dziecięcych

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke