Kulturalnie - legalnie czyli "Kultura na Widoku"

Opublikowano w Newsy.

We wtorek w Warszawie, przed Pałacem Prezydenckim miała miejsce inauguracja drugiej edycji akcji Legalnej Kultury - "Kultura na Widoku".

Zapamiętajcie tę nazwę. Bo to akcja w ważnej - i również Waszej - sprawie!
Zapamiętajcie i rozglądajcie się w swoich miastach, okolicach - "Kultura na Widoku" jest naprawdę na widoku. W zasięgu oka, w zasięgu ręki. A także - idąc z duchem czasu i techniki - w zasięgu telefonu i oczywiście komputera.

W inauguracji wzięło udział liczne grono Artystów wspierających Legalną Kulturę. Przecinając wstęgę, otworzyli symboliczną bramę do kultury. Otwierali, uświadamiali, tłumaczyli i zachęcali, m.in. Dorota Miśkiewicz, Danuta Stenka, Agnieszka Odorowicz, Małgorzata Niemen, Magdalena Boczarska, Agnieszka Wilczyńska, Remigiusz Grzela, Andrzej Saramonowicz i inni. Akcję wsparła oczywiście również Natalia.

Wiele słów poświęcili temu, by opowiedzieć, jakie to ważne, by korzystać z legalnych żródeł kultury. I pokazali, jakie to łatwe, w jak prosty sposób możemy dotrzeć do ogromnej liczby materiałów - uczciwie, zgodnie z prawem.

Pamiętajcie, że twórczość jest własnością intelektualną. Piractwo jest kradzieżą. Dokładnie taką samo, jakby sięgnąć po jakąś rzecz Artysty, którego przecież lubimy. A skoro tak - warto go wspierać. Wspierać Artystę, który oddaje nam przecież swoją pracę, a do tego talent, wrażliwość, dzieli się światem, który w sobie nosi i jeszcze znajduje sposób, drogę i przede wszystkim chce nam o tym opowiedzieć.

Wzbogacają nas spotkania z muzyką, z filmem, a jednocześnie... nie chcemy za to zapłacić...

Zmieńmy to! Każdy wokół siebie, każdy na swoim podwórku. Wspierajmy Legalną Kulturę! Stwórzmy świat na TAK dla kultury. Dołóżmy coś od siebie do rozwoju tego, co jest dla nas ważne, uczy, bawi i wzrusza. Dzięki temu projektów będzie więcej. Więcej muzyki, więcej obrazów, które towarzyszą nam w życiu, będąc jego istotną częścią.

Wokół siebie - bardzo dosłownie! I w bardzo prosty sposób.

"Kultura na Widoku" to platforma, na której znajdziecie ogromną ilość utworów, w pięciu kategoriach: muzyka, film, książki, gry i historia. Wasze ulubione tytuły w jednym miejscu!

27.maja na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się regały "Kultury na Widoku", a już niedługo będą w innych miastach - w Krakowie, Lublinie, Łodzi i Gdańsku, a w kolejnych tygodniach w kilkudziesięciu innych miastach, w tym na najważniejszych festiwalach, podczas wielu wydarzeń kulturalnych nadchodzącego lata.

Równolegle w bibliotekach, instytucjach, ośrodkach kultury, pojawią się plakaty, z których również - identycznie jak z regałów - będziecie mogli w prosty sposób pobrać - absolutnie legalnie - Wasze ulubione płyty, czy film na spotkanie z przyjaciółmi...

W tak niewielkiej formie, regału, czy po prostu plakatu - znajduje się tak wielki zbiór. Wielki zbiór wielkiej kultury. To co najlepsze, lubiane, legalnie czyli w najlepszej jakości. Setki tytułów, ogromna ilość godzin, emocji nie da się policzyć... Chyba, że w ilości uśmiechów i wzruszeń, chwilach radości i zamyślenia. Ale to Wy będziecie to wiedzieć najlepiej...

Bardzo łatwo możecie otworzyć drzwi do tego świata...

Wystarczy za pomocą smartfona bądź tabletu zeskanować kod QR interesującej nas płyty, czy filmu, a następnie zostaniemy przekierowani na stronę internetową, z której legalnie pobierzemy interesujące nas treści.

Dla tych, którzy zdecydują się wejść w legany świat kultury, którzy "Kulturę na Widoku" nie tylko dostrzegą, ale zdecydują się włączyć, przygotowane zostały atrakcyjne rabaty - wszystko jest nie tylko bardzo proste, ale i nie kosztuje dużo, a poczucie, że jesteśmy uczciwi - jest przecież bezcenne.

"Kultura na Widoku" będzie blisko Was.
W ciągu najbliższych 5 miesiecy regały z multimediami odwiedzą 48 miejsc i 14 festiwali. Akcję wzbogaci aż 30 tysięcy plakatów.
Włącz się! I opowiedz o tym innym - pobierając z sieci stwórzmy fajną sieć ludzi, którzy sięgają po dobra kultury absolutnie legalnie.

Regały i plakaty - już za chwileczkę, już za momencik - tam gdzie Wy!
Ale jeśli nie chcecie czekać, chcecie skorzystać z oferty Legalnej  Kultury już dziś - możecie przejrzeć tę niezwykłą bibliotekę w każdej chwili na stronie:
www.kulturanawidoku.pl

Oczywiście znajdziecie tam również "Ósmy plan"!

Zachęcamy, zapraszamy!

Kultura jest na Widoku. Wy też bądźcie na widoku jako odbiorcy Legalnej Kultury!

A poniżej kilka zdjęć z inauguracji akcji...

legalna 01

legalna 02

legalna 03

legalna 05fot. internet

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke