Na weekend, na dłużej...

Opublikowano w Newsy.

Weekend na stronach Gazeta.PL otwierał wywiad z Natalią. Ważna rozmowa, poważna, choć nie bez odrobiny humoru. Jak mówi Natalia - Artysta powinien udzielić wywiadu wtedy, gdy ma pretekst i powód artystyczny, by o tym porozmawiać.

Powody były aż dwa: "Ósmy plan" - solowy album Natalii i projekt Panny Wyklęte "Wygnane" vol. 2. Czyli muzyka - ona jest punktem wyjścia. Do rozmowy o drodze, jaką wybrała Natalia i jaką chce dalej pójść. O showbiznesie i mediach i o tym czemu Natalia mówi "nie". A także - o patriotyzmie, o którym da się mówić - i da się też zaśpiewać - tak, by trafić do młodych ludzi. O wartościach i o tym, jak je dzisiaj odczytujemy, jak się w nich dzisiaj znajdujemy. I o tym, że najważniejsze jest spotkanie człowieka z człowiekiem.

Wywiad to też jest spotkanie. Bardzo na nie zapraszamy.

Zalani bodżcami, często zamiast rozmowy - czytamy jedynie nagłówki. I już oceniamy. O tym też mówi Natalia. Ten wywiad warto przeczytać w całości. A potem może nawet do niego wrócić? Warto znależć na to czas.

Natalia wzięła udział w projekcie Panny Wyklęte "Wygnane", który opowiada o czasach, gdy walka o wolność wpisana była w codzienność. Czy dziś potrafimy naszą wolność docenić? Czy potrafimy z wolności korzystać? W piosence "Po co to było?" nie przelewa krwi - a tytułowe pytanie jest nie tylko ostrzeżeniem w spokojnych czasach. Natalia zainspirowana prawdziwą historią dwojga ludzi opowiada o tym, że nawet po najtrudniejszych przeżyciach - zawsze jest w naszym życiu szansa na nowy początek. I że to życie ma nową, jeszcze większą wartość.

A jednocześnie Natalia zwraca też uwagę na to, jak bardzo jesteśmy dziś skupieni na sobie i swoich sprawach, a jak bardzo brakuje nam poczucia wspólnoty.

Patriotyzm. Wspólnota. Szacunek. Tolerancja. Poczucie bezpieczeństwa. Poczucie wolności.

Padają w tym wywiadzie ważne słowa. Padają, ale się nie przelewają - mają swoje miejsce, swój czas. Składają się na ważną opowieść o tym, by docenić to, jak wiele mamy. Poza Facebookiem, poza sztucznym światem, w którym "fanfary, dymy, czary i blask" - jak śpiewa Natalia. I coraz większy pospiech, by jeszcze więcej i więcej...
Zamiast słowa "więcej" wybierzmy słowo "naprawdę".

Natalia naprawdę skupia się na muzyce. Szuka - i znajduje - choć to początek nowej drogi - takich słuchaczy, którzy naprawdę chcą wejść w świat dźwięków, jakie są Jej dzisiaj najbliższe.

I ten wywiad też naprawdę warto przeczytać.

Niech nie będzie tylko na niedzielę, na weekend. Niech będzie na dłużej...

Wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem.

Natalia Kukulskafot. Marta Wojtal

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke