Sesja i wywiad w Gali

W poniedziałek 18 maja, w najnowszym numerze Gali znajdziecie obszerny wywiad z Natalią oraz sesje autorstwa Marleny Bielińskiej. Rozmowa będzie między innymi o albumie "Ósmy Plan", rodzinie i mającej ukazać się 4 czerwca, biografii Anny Jantar.

"Jesteśmy w ciągłej drodze" - mówi Natalia w wywiadzie dla "Gali".

O płycie "Ósmy plan", która jest nowym etapem na Jej muzycznej drodze i o stałości na życiowym szlaku. Gdy wraz z mężem nagrywa płytę i koncertuje - twórczy wir wpisuje się w ich domowe życie. Zawsze potem jednak muszą zwolnić. Zatrzymać się, pobyć razem, po prostu pożyć. "Zbieramy tylko fajne chwile" - dodaje Natalia

Potrzebuje prawdziwych emocji, relacji - także pisząc piosenki. O powstawaniu nowego albumu, który niemal w całości jest dziełem duetu Natalii i Michała, o muzyce, która jest najbardziej naturalnym nośnikiem emocji, poszukiwaniu słów, sile przekazu, jaki niosą. Podejmuje trudne tematy - bez moralizowania, ale tak, by o tym opowiedzieć, bo choć czasami od niektórych uciekamy, choć czasami się nie przyznajemy - bardzo nas dotyczą - jak przemijanie, którego dotyka piosenka "Na koniec świata", czy maskowanie naszej kruchości, delikatności światem błysku i sztuczności ("Pióropusz").

O powstawaniu płyty, wyborze drogi, szczerości wobec samego siebie i odwadze tworzenia. O otwarciu się na nowe i poszukiwaniu słuchaczy, którzy wyruszają z Nimi w tę drogę. "Płyta jest wizytówką - mówi Natalia - koncerty - sprawdzianem dla każdego Artysty". Mają ten sprawdzian za sobą - za Nimi trasa "Ósmy plan". Mają kolejne plany, pomysły. W drodze do słuchacza, który mimo tak wielu konktekstów idących za Natalią, odnajduje Artystkę tu i teraz. I daje się do tego muzycznego świata zaprosić.

Wszyscy razem, bo dzieci posłali do szkoły muzycznej, wokół muzyki i z muzyką, która jest ich pasją - prowadzą normalne życie. Wychowywanie dzieci, opieka nad babcią, wspólne chwile - to one są najważniejsze. Żeby po prostu być. Być, a nie bywać - na to nie mają czasu. Skupiają się na rodzinie i muzyce.

Natalia patrzy w przyszłość, zatrzymując się też nad przeszłością. Niedługo ukaże się książka o Annie Jantar, prawdziwy portret Mamy Natalii, pokazujący czasy, w których żyła. "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia" autorstwa Marcina Wilka. "Dla mnie ta książka jest jak film" - mówi Natalia. Niestety ciągle wokół mamy Natalii toczy się medialny serial, który - w ogromnej większości - nie ma nic wspólnego z prawdą. Jak odnosi się do tego Natalia? - o tym również przeczytacie w najnowszym numerze "Gali".

Mamy dla Was także zakulisowy materiał z planu sesji.

gala okladka 2015

Zapraszamy także do działu VIDEO gdzie umieściliśmy już sobotnie wywiady z Natalią oraz "Miau" ze sceny programu Kulturalni.pl

This text will be replaced

 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke