Kampania "Szukam mamy..."

Opublikowano w Newsy.

"Proszę Pani, może mi Pani pomóc... bo ja zgubiłem mamę" - tymi słowami sześcioletni Julek prosił o pomoc przechodzących obok dorosłych.

Wszystko działo się w Starym Browarze w Poznaniu, w ramach akcji SOS Wiosek Dziecięcych.

Najnowsza kampania SOS "Szukam Mamy..." chce zwrócić uwagę na fakt, iż stale brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. Projekt pokazał, że nie brakuje wśród nas dobrych ludzi, gotowych na bezinteresowną pomoc.

Każda zagadnięta osoba odpowiedziała na apel chłopca, zareagowała, jedni zgłaszali się do pracowników ochrony, inni na własną rękę szukali mamy Julka. Nikt nie pozostał obojętny!

Jak bardzo przerażone musi być dziecko samo w wielkim mieście? I co musi czuć dziecko trwale porzucone przez rodziców?" Te pytania zadawali sobie ci, którzy spotkali Julka i poświęcili Mu swoją uwagę.

Jest jeszcze wiele dzieci, które naszej uwagi, opieki, obecności potrzebują.
W Polsce jest prawie 80 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, jedna piąta z nich nie wychowuje się w rodzinach, ale w instytucjonalnych formach opieki. Możliwe, że wiele z nich nigdy nie znajdzie mamy, bo stale brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. Właśnie temu poświęcona jest najnowsza kampania SOS "Szukam mamy..."

W każdej SOS Wiosce Dziecięcej są jeszcze domy, w których mogłyby zamieszkać potrzebujące dzieci. Nowi Rodzice SOS mogliby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i spokojną przyszłość. Rodziny SOS mogą liczyć na pełne wsparcie pedagogów i psychologów. Wszystko dla dzieci, by te, które wiele już w swoim życiu przeszły, odnalazły swoje miejsce na ziemi i poczuły się szczęśliwe.

Wszystkich gotowych, by dać potrzebującym dzieciom swoją miłość, swój czas - zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. Wszystkie potrzebne informacje znaleźć można na stronie Stowarzyszenia.

Nie każdy może pomóc właśnie tak, ale możliwości pomocy jest więcej.
Wszyscy, którym nie jest obojętny los dzieci mogą przekazać 1% swojego podatku, właśnie na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych.
Podziel się tym, co i tak oddajesz.

Poniżej prezentujemy jeszcze film promujący kampanię "Szukam mamy..."
Obejrzyj, pokaż innym, może wśród Twoich znajomych jest przyszła mama SOS?

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke