Nie tylko pośród nut czyli o Annie Jantar w mediach

Opublikowano w Newsy.

Przed nami wiele chwil wspomnień...
Sięgamy po płyty Anny Jantar w zwykłym dniu, w tym szczególnym dniu nie będzie inaczej... Zamyślając się nad czasem, poszukamy Bursztynowej Dziewczyny pośród nut... I nie tylko...

Wspominaliśmy już o nowej odsłonie strony www.annajantar.pl - na którą raz jeszcze zapraszamy, by powspominać, powrócić do tamtych lat, być może odkryć jakąś cząstkę świata Anny Jantar zupełnie na nowo...

Okazji, by powspominać, przed nami wiele...

Ogromną niespodziankę dla wszystkich Fanów Mamy Natalii przygotowało Polskie Radio - specjalny serwis internetowy poświęcony Artystce. Serwisów Polskiego Radia, dedykowanych, w całości poświęconych ważnym osobom, o których pamiętamy, a także ważnym wydarzeniom z naszej historii nie ma aż tak wiele - tym bardziej ogromnie się cieszymy, że od dziś jest taka strona poświęcona Annie Jantar. W serwisie wiele rozmów, wspomnień, archiwalia... Bardzo zapraszamy do odkrywania.

serwis specjalny(kliknij, by przejść do specjalnego serwisu o Annie Jantar)

Dodatkowo, 14-15 marca w Radiowej Jedynce Natalia będzie gościem cyklu "Bez tajemnic", poświęconego oczywiście Annie Jantar. Rozmowę z Natalią przeprowadziła Maria Szabłowska, a usłyszymy ją - w odcinkach - przez całą sobotę, od godz 9:55 (zawsze pięć minut przed pełną), oraz w niedzielę, podobnie, godzinę później - od 10:55.

Radiowa Jedynka, na zakończeniu weekendu z Anną Jantar w ramach swojego pasma koncertowego "Koncertowa Jedynka" przypomni obszerne fragmenty koncertu "Tyle słońca", który odbył się w Teatrze Żydowskim w 2000 roku, w dwudziestą rocznicę śmierci Anny Jantar. Zapraszamy do słuchania w niedzielę, 15. marca, o godz. 23:00.

Specjalny weekend także w Radiu Złote Przeboje - "Niegasnąca gwiazda Anny Jantar" - czyli wiele piosenek Anny Jantar, z których wiele przecież jest w złotym kolorze... (Anna Jantar otrzymała dwie Złote Płyty, kolejne zdobywały wydawnictwa, które ukazały się na rynku już po śmierci Artystki).

Bardzo dużo miejsca poświęci Annie Jantar w tych dniach także telewizja... TVP Rozrywka, Kino Polska Muzyka, TV Polonia przypomną postać Anny Jantar, Jej największe przeboje. Będą to programy wspomnieniowe oraz te z udziałem Natalii. Zapraszamy serdecznie przed telewizory!

Oto szczegóły:

TVP Rozrywka

14. marca 2015
godz 14:25 - Muzeum Polskiej Piosenki: Historia piosenki "Ktoś między nami" - Anna Jantar, Zbyszek Hołdys
godz 14:40 - "Złota płyta Anny Jantar"
godz 20:15 - "Życia mała garść" - dokument w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz


15.marca 2015
godz. 8.25 "Złota płyta Anny Jantar" - powt.
godz 12:50 "A la show” - Premiera! Gościem Alicji Resich Modlińskiej będzie Natalia
godz 14:30 – "Życia mała garść"- dokument, powt.
godz. 20:40 – „Wakacje z Anną”


Kino Polska Muzyka

15 marca 2015. o godz. 16:00  - "Godzina z... Anną Jantar".

Zobaczymy także Wypowiedź Natalii dotyczącą piosenki - duetu nagranego z mamą - "Tyle słońca w całym mieście".

TV POLONIA

15 marca 2015

godz. 11:15 i 21:40 "Pamiętaj o mnie"

18. marca 2015

godz. 22.10 - Opole na bis - "Życia mała garść" - piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

 

Dodamy jeszcze dwie daty. Obie ogromnie ważne.


Ten rok jest pełen rocznic... 10 czerwca to data urodzin Mamy Natalii. W tym roku przypadać będzie okrągła, 65. rocznica urodzin.

Swoistym pomostem pomiędzy datami będzie ta - 11 maja 2015.
To właśnie wtedy na rynku pojawi się, nakładem wydawnictwa "Znak", najnowsza książka - autorstwa Marcina Wilka "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia". Będzie to wyjątkowa biografia. Więcej niż scena, więcej niż piosenkarskie życie w blasku świateł. Będzie to opowieść o człowieku. Jaka była Anna Jantar? Wielu z nas pewnie ma swój portret Anny Jantar. Czy jest bliski temu prawdziwemu? Tego dowiemy się sięgając po tę książkę.
Już niedługo, już w maju! Już teraz zapraszamy do lektury.
... by słowa dopełniły portet dźwiękiem malowany...

Książka Marcina Wilkaokładka książki "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia"

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke