Premierowy tydzień czyli "Ósmy plan" w Waszych rękach

Opublikowano w Newsy.

Za nami premierowy tydzień - pełen wydarzeń, spotkań i oczywiście muzyki!

Już wcześniej mogliście odkryć, na portalu Deezer, jaki jest "Ósmy plan" Natalii i Michała, poznać piosenki, nowe brzmienia, zanurzyć się w klimat płyty. Od poniedziałku, 23. lutego, każdy może sięgnąć po swój egzemplarz płyty. Kiedy poznajemy nowe piosenki, znajdujemy też swoje miejsce wobec tej muzyki. Znajdujecie i Wy.  Za wszystkie znaki, sygnały, za wszystke Wasze głosy - dziękujemy.

Jeden tydzień, a tyle nam przyniósł. Nim kolejne wydarzenia, czas na małe podsumowanie.

Niebawem usłyszymy "Ósmy plan" live, gdy Artyści wyruszą w trasę koncertową (szczegóły trasy znajdują się TUTAJ), tymczasem "Ósmy plan" już wyruszył - w swoją drogę do słuchaczy, a głos słuchaczy jest najważniejszy. Docierają do nas pierwsze Wasze opinie, docierają  też pierwsze recenzje.

"Nie bój się zmian" – śpiewa na swej nowej płycie Natalia Kukulska. I ma rację – bo muzyka pop nie znosi zastoju. Co więcej – piosenkarka sama daje przykład, iż nie obawia się artystycznego ryzyka. Dlatego "ósmy plan" to najlepszy album w jej dorobku."

- pisze Paweł Gzyl, a całą recenzję przeczytacie na Onecie.

""Ósmy plan" to kolejna - po "Sexi Flexi" i "CoMix" - odsłona "ambitnego" wcielenia wokalistki. Podobnie jak przy poprzednim krążku, tak i przy tym Kukulska postawiła na współpracę z mężem Michałem Dąbrówką. Na nowej płycie niemal zniknęły jednak klimaty funkowo-soulowe (czasem pojawiają się zmysłowe chórki jak w numerze "Dyspensa"), a dominuje elektronika. Oczywiście nie ta festyniarska, banalna, lecz oldschoolowa, analogowa, wywodząca się z disco, na dodatek fanatycznie dopełniona dźwiękami nieoczywistych instrumentów jak ksylofon. Ponadto za sprawą wyraźnej, mocnej, surowej perkusji, utwory często tętnią życiem, wibrują, drżą."

-  czytamy na portalu Barock.pl, autorką recenzji jest Anna Szymla.

Zaś słowami o drugiej płycie, wersjach nagranych z Atom String Quartet, kończy swoją recenzję Tomasz Doksa (Interia - całość przeczytacie TU)

"I jeszcze te akustyczne wersje kilku numerów, nagrane w podkrakowskiej Alwerni. Wydawałoby się, że zbędny dodatek do elektronicznego materiału, a jednak fajnie kontrujący, pozwalający z radiowego "Miau", "Pióropusza" czy nawet przypomnianego tutaj starszego singla "To jest komiks", wycisnąć zupełnie inne (czasem może i większe, jak w "Na koniec świata") emocje. Plan na ten poczochrany pop się udał, jestem na tak."

Zapraszamy także do lektury wywiadu, który ukazał się w Dodatku "Kultura" - "Dziennik Gazeta Prawna".

klawisze zamiast miskow(kliknij by powiększyć)

Jeśli chcecie się podzielić Waszymi odczuciami - zapraszamy na profil na Facebooku - zawsze otwarte... :)

Tutaj też znajdujemy Wasze głosy...

W tygodniu premiery album znalazł się - wśród bestsellerów - na 10. miejscu (iTunes), a w Empiku - na miejscu 8.

Sięgacie po swój egzemplarz płyty, a jednocześnie - słuchacie wciąż w serwisie Deezer, gdzie 8-ka jest nasza! Ósmy na ósmym. Bardzo miło.

Zapraszamy do słuchania, podwójnie, nie tylko dlatego, że "Ósmy plan" jest albumem dwupłytowym. Zapraszamy także do posłuchania jakie piosenki na portalu Deezer poleca Natalia. "Ukochane albumy" Natalii, "Szczęśliwe trzynastki Natalii": "Pod napięciem", "Polskie, nowe, eksportowe", "Duszne, czyli pełne ducha", a także "Obiecujący debiut" - słowem - Deezer by Natalia do odkrywania - w przerwach w słuchaniu "Ósmego planu" :) - pod tym linkiem.

Natalia udzieliła też kilku wywiadów radiowych. W środę opowiadała o płycie w "Muzycznej Jedynce"  w I Programie Polskiego Radia (wywiad także do obejrzenia w dziale video) oraz w audycji "To właśnie muzyka" w Radiu Złote Przeboje. W piątek odwiedziła Radio Kolor, audycję "Zbawienie w pracy". Wywiady do odsłuchania na naszej stronie.

A w czwartek? Dzień wolny? Nic z tych rzeczy! Działo się!
W czwartek odbył się w Warszawie, w Kinotece, specjalny pokaz materiału nagranego z Atom String Quartet w Alvernia Studios. Mogliśmy także na kinowym ekranie obejrzeć teledyski "Pióropusz" i "Na koniec świata". Było to pierwsze spotkanie z publicznością. Niedługo relacja na naszej stronie. Wkrótce też będziecie mogli zobaczyć cały obraz zrealizowany w Alverni - z nagrania live płyty z kwartetem, którego muzycy obecni byli na czwartkowej projekcji.

A przed nami...
Już we wtorek "Pytanie na Śniadanie". Będzie rozmowa, będzie też występ. Usłyszycie właśnie tę piosenkę.

 

 

"Miau" to trzeci singiel z płyty. Teledysk wkrótce.

Tego samego dnia, 3.marca  Natalia wystąpi podczas gali Blog Roku. Gala będzie transmitowana on line od godziny 20:00 na stronie www.blogroku.pl

blog roku Natalia Kukulska(kliknij, by obejrzeć galę)

 

Wkrótce także wywiad Natalii w programie "Jagielski na żywo" (Superstacja).
Bądźcie czujni!