"Tribute to Michael Jackson" już jutro!

Opublikowano w Newsy.

Michael Jackson - 16. września 1996r. roku dał jedyny koncert w Polsce. Koncert odbył się w Warszawie, na lotnisku Bemowo. Artysta zmarł 25. czerwca 2009r. Tych dat nigdy nie zapomnimy.

Już wkrótce ponownie usłyszymy Jego piosenki podczas wielkiego koncertu. Największe przeboje króla popu rozbrzmiewać będą w Poznaniu, w Sali Ziemi MTP.

Już wkrótce? Już jutro! 10. stycznia 2015 roku o godz. 20:30

"Tribute to Michael Jackson"

A własciwie to nie będzie koncert. To będzie wydarzenie muzyczne, muzyczne show, uznanie dla największej postaci w świecie muzyki pop. Najwięksi polscy Artyści zmierzą się z utworami Mistrza. Zmierzą się - w dodatku - symfonicznie! Największe przeboje Michaela Jacksona zaśpiewają:  Natalia, Ania Dąbrowska, Kuba Badach i Piotr Cugowski.

To będzie jedyny taki wieczór. Na scenie zobaczymy ponad 100 artystów!
Usłyszymy takie piosenki jak: „Thriller”, „Black or White”, „Billie Jean” czy „Man in the mirror”. Autorem zupełnie nowych, wyjątkowych, momentami zaskakujących aranżacji jest Jacek Piskorz, znakomity producent i aranżer. Ten sam, który odpowiedzialny był za nowe aranżacje piosenek Anny Jantar, które usłyszeliśmy - również w Poznaniu, na Placu Wolności - w sylwestrową noc.

Wróćmy jednak do "Tribute to Michael Jackson". To przecież przed nami.

Przeboje, które zna cały świat, które zmieniły oblicze muzyki pop, które inspirują kolejne pokolenia - w hołdzie Mistrzowi - przypomną: Natalia, Ania Dąbrowska, Kuba Badach i Piotr Cugowski.

Na scenie wokalistom towarzyszyć będą: kilkunastoosobowy band (pod kierownictwem Jacka Piskorza), Orkiestra Symfoniczna l'Autunno (pod dyrekcją Adama Banaszaka), a także Chór Akademicki UAM (pod dyrekcją Beaty Bielskiej). W utworze ""Billy Jean" - w specjalnej aranżacji - wystąpi również zespół Riffertone.

Czeka nas bardzo wiele niespodzianek.

Jak przyznaje Jacek Piskorz: "Aranżacje mogą zaskakiwać – niektóre z nich nawiązują do muzyki barokowej, klasyków wiedeńskich i muzyki bigbitowej."

Wszystkie te utwory znamy tak dobrze. Ale takimi usłyszymy je po raz pierwszy.
Czekają nas nie tylko utwory solowe, ale i duety.
W finale usłyszymy wspólny występ wszystkich Artystów.

To będzie bardzo ważny wieczór, dla wszystkich Fanów muzyki pop i dla samych Artystów, którzy zgodnie przyznają, że Michael Jackson jest dla nich jednym z najważniejszych na ich muzyczej drodze.

"Michael Jackson jest zdecydowanie najważniejszym dla mnie artystą muzyki pop. Na nim się wychowałam. Pierwsza analogowa płyta to był właśnie album Michaela Jacksona, kupiony jeszcze w Czechosłowacji. Przez całe życie towarzyszy mi jego sposób myślenia o muzyce" – mówi Natalia

A Kuba Badach dodaje:

"To koncert ryzykowny i dla twórców, i dla organizatorów, i dla słuchaczy. Porywamy się na twórczość wielkiej ikony muzyki, niedoścignionego wzorca."

Zobaczcie jak Artyści przygotowywali się do tego koncertu, na jednej z prób:

Wyjątkowy repertuar, wyjątkowe aranżacje, wyjątkowe instrumentarium...
Za Artystami, jak sami mówią, "ściana dźwięków"...
I to jakich! "Tribute to Michael Jackson" - symfonicznie!

Koncert wyjątkowy też, bo po raz pierwszy.
Wyjątkowy, bo... razem z Wami? Mamy nadzieję, że tak!
Nie może Was tam zabraknąć!
Jak zapewnia organizator koncertu, wejściówki (te w cenie 95zł) będzie można kupić również w dniu koncertu.

A wybierając się na koncert, warto dołączyć do innych również na Facebooku.
Dołącz do wydarzenia i powiedz znajomym, że 10. stycznia warto być w Poznaniu!
Zapraszamy!

Tribute to Michael Jackson

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke