Natalia została ambasadorem UNICEF

Szkoły dla Afryki to ogólnoświatowy program organizowany przez UNICEF. Tę akcję, organizowaną na rzecz dzieci swoją osobą wspierać będzie Natalia, która powołana została na nowego Ambasadora Dobrej Woli przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. 
„Szkoły dla Afryki” to ogólnoświatowa kampania, którą Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci rozpoczął w 2004 roku wspólnie z Fundacją Nelsona Mandeli. Jej celem jest dotarcie do dzieci żyjących w ubóstwie, którym edukacja może zapewnić lepszą przyszłość. Takich dzieci w Afryce Subsaharyjskiej jest 45 milionów. Celem polskiego komitetu jest pomoc Angoli – jednemu z najbiedniejszych państw w tym regionie, które zniszczone zostało przez trwającą 27 lat wojnę domową. 40% populacji stanowią tam dzieci, w większości żyjące bez opieki i dachu nad głową. Szacunkowo połowa z nich nie uczęszcza do szkoły, jedna czwarta pracuje by utrzymać młodsze rodzeństwo. Ogromnym problemem jest też duża śmiertelność dzieci.
UNICEF chce zdobyte fundusze przeznaczyć na budowę około 50 nowych szkół i wyremontowanie tych już istniejących. Przy szkołach powstaną sanitariaty, dostępna będzie także woda zdatna do picia. Część funduszy  przeznaczona będzie na kształcenie nauczycieli i psychologów, przybory szkolne i podstawową opiekę medyczną dla dzieci. To wszystko to pomocna dłoń wyciągnięta do 10 000 najbardziej potrzebujących dzieci.

Koszt budowy jednej szkoły w Angoli to 40 tyś złotych, połowa tej kwoty pozwala odnowić stare budynki, a za 2 tysiące złotych aż 40 dzieci dostanie cały zestaw przyborów szkolnych. Dołączmy się zatem do akcji i dajmy dzieciom szansę na lepsze życie. Każda, nawet najmniejsza kwota jest cenna. Można przekazać ją na numer konta:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 z dopiskiem „Szkoły dla Afryki” Angola,
Bank PKO BP S.A. I oddział w Warszawie
Wszyscy darczyńcy projektu znajdą się na stronie internetowej UNICEF - „Szkoły dla Afryki”, www.unicef.pl. Na tej stronie znajdzecie również wszystkie szczegóły dotyczące akcji Szkoły dla Afryki.

Natalia jako Honorowy Ambasador Dobrej Woli pojedzie do Angolii pod koniec maja. Na tę chwilę nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów wyjazdu i późniejszej promocji programu Szkoły dla Afryki. O wszystkim będziemy jednak informować na bieżąco na naszej stronie.  

Natalia z Michałem podczas gali a okazji 60-tych urodzin UNICEFu.

60latUNCEFFoto: Studio69. Zdjęcie pochodzi ze strony www.vipnews.pl.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke