Kocham Trefliki

#25LatTeledyskówNat

Kocham Trefliki. Moja Laurka również. Można się nimi nie zachwycać? My się delektujemy.

Każdy element tej bajki jest dopracowany i uroczy. Od postaci (ciekawych, różnorodnych, charakterystycznych), scenografii (rozczulającej detalami ze świata realnego, wysmakowanej w formie), poprzez scenariusz (pouczające historie, uniwersalne tematy) i reżyserię (dopracowane zdjęcia, zaskakujące pomysły i wyczucie na dziecięcą atencję), aż po muzykę (niebanalne piosenki, piękne harmonie i świetne melodie). Miałam to szczęście, być zaproszoną do zaśpiewania czołówkowej piosenki przez reżysera - Marka Skrobeckiego oraz Andrzeja Krauze - kompozytora.

Z Markiem poznałam się przy realizacji mojego klipu “Pióropusz”, do którego przypomnienia zbliżam się w ramach cyklu instagramowego #25LatTeledyskówNat. Marek jest zdobywcą Oscara za współpracę przy animowanym “Piotrusiu i wilku”. Świat animacji, w których dzieją historie Treflików, to świat wymagający wielkiej czułości autorów. Cierpliwość w jego powstawaniu jest dla mnie nieosiągalna. Ale efekty warte są tego zachodu!

Jeśli nie znacie Rodziny Treflików, to koniecznie nadróbcie zaległości. A piosenka? No cuuuudna. Nie nudzi się. Mam nadzieję, że dzieci, które często oglądają tę bajkę, potrafiłyby już ją zaśpiewać choć wcale nie jest taka łatwa i oczywista.