Rekonstrukcja

Urodziny mojej córki i post, który wywołał lawinę życzeń i komentarzy, za które z serca dziękujemy spowodował, że wtorkowa publikacja w cyklu #25latTeledyskówNat musiała ulec rekonstrukcji. Dlatego wyjątkowo środowo zapraszam do obejrzenia teledysku i utworu, który tematycznie wpisuje się w trend zmian.

“Rekonstrukcja” to piosenka z albumu “Halo tu ziemia”, wydanego w 2017 roku. Na ten teledysk się uparłam. Miałam ogromną ochotę zabawić się plastycznie, wyrażając przy tym swój pogląd dotyczący szczęścia i sprzeciw w traktowaniu go fasadowo. Muzyka, którą skomponowaliśmy z Michałem Dąbrówką, jego pomysły rytmiczne i surowe brzmienia dalekie od estetyki “ładnego popu” zainspirowały mnie by poszukać treści nieoczywistej w piosenkach. O tym się rozmawia, ale rzadko śpiewa. Gonitwa za młodością, pozorne trzymanie jej w ryzach, karykaturalne poprawianie urody… to pułapka choć doceniam niezwykle wiedzę i rozwój nauki, który pomaga nam w rekonstruowaniu naszego ciała. To nie jest utwór przeciw medycynie estetycznej. To utwór o naszym stanie ducha. Zaczynam od słów “W chorym ciele, chory duch w gabinecie odnowy…” a kończę słowami “podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”. Temat ten niezwykle czujnie zrozumiała Patrycja Woy, moja przyjaciółka, z którą obiecałyśmy sobie "dziwić się” czołem i nie ulec trendom przesadnej walki z procesem starzenia. Inspiracji do klipu dostarcza nam obserwacja wielu osób, które idą na całość. Nie wiem, który to nasz klip ale z wrażliwością Patuni, jej atencją na detal i szaleństwem, który z niemożliwego robi możliwe - można wszystko.

Dobrała też wspaniałych ludzi, którzy poczuli ten temat.
Drugi reżyser / montaż: Marek Kremer
Zdjęcia: Piotr Żurawski
Stylizacja: Paweł Talaga
Make-up: Julita Jaskółka | Małgorzata Ejmocka
Stylizacja fryzur: Edyta Zagozda
Peruki: Althair Anna Janczarek
I wielu wspaniałych bohaterów widocznych w teledysku!

Pracę nad klipem wspominam z uśmiechem. Działo się… miejsca, aktorzy, kostiumy… produkcja kosmiczna, możliwa dzięki mojej dzielnej menago. Nakręceni byliśmy - level najwyższy. A teraz zobaczcie jak ten kostropaty muzycznie i lirycznie temat udało się przenieść do sztuki wizualnej.