Zaśnij grzecznie

Dziś we wtorkowym cyklu #25latTeledyskówNat “Zaśnij grzecznie” wiem, mało motywujące hasło jak na wtorek. Obejrzałam sobie ten klip i westchnęłam. Przypomniała mi się nasza muzyczna przygoda pt. “Szukaj w snach", do której zaprosił mnie wspaniały Marek Napiórkowski.To był wspaniały czas i mam poczucie, że zrobiliśmy coś ważnego intymnego bo dotyczy najczęściej relacji i bliskości dziecka i rodzica albo wprowadzać nas ma w stan snu, relaksu... Kołysanki, o których mowa miały swoje życie koncertowe w Teatrze Starmy w Lublinie, który był inicjatorem tego przedsięwzięcia i kontynuację płytową, która przyniosła nam z Markiem wiele radości, satysfakcji i uzupełniła nasze artystyczne życiorysy o Fryderyki, którymi zostaliśmy nagrodzeni dwa lata temu.

Piękne kompozycje i gra na gitarze Marka z tekstami Włodzimierza Wysockiego i towarzyszeniem wspaniałych muzyków: Michała Dąbrówki, Marcina Górnego i Pawła Pańty, przenoszą nas w do krainy łagodności, obojętnie czy mamy w sobie jeszcze coś z dziecka. Dodam, że nie potraktowaliśmy naszej publiczności zbyt infantylnie. Wręcz odwrotnie - uważamy, że warto dla niej starać się o wszystko co najlepsze.

Dziękuję za to doświadczenie i cieszę się, że już 24 maja na Biennale Sztuki dla Dziecka w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu spotkamy się znów z publicznością koncertowo. W zależności od obostrzeń - albo tylko online albo również na żywo. Klip do utworu “Zaśnij grzecznie” powstał w Teatrze Starym w Lublinie, który gościł nas, dzieci, rodziców, innych gości i może nawet ich sny, na które się nie obrażaliśmy. Choć akurat ten utwór pokazuje, że sen nie jedno ma imię… Zapraszam na YT do obejrzenia całości teledysku, który stworzył Robert Roy Nałęcz i życzę pięknych snów.

Polecam również album… do kupienia również na mojej stronie internetowej z dedykacją.