Ktoś całkiem nowy

"Ktoś całkiem nowy" piękna Etiuda As - dur Fryderyka Chopina w  niezwykłej aranżacji utalentowanego Nikoli Kołodziejczyka w totalnie niespotykanym kameralnym składzie muzycznym, z pięknym tekstem Gaby Kulki.

Jak zmienia się relacja matki i dorastającej córki... jak czas szybko płynie, jak na naszych oczach kształtuje się ktoś całkiem nowy?  Mnie ten temat niezmiennie wzrusza a Gaba napisała słowa, które są mi tak bardzo bliskie.

Utwór ten znajduje się w odsłonie symfonicznej na albumie „ Czule struny”, ale teraz dostał jeszcze czulszą oprawę a wykonany jest w niezwykle oryginalnym  składzie.  Dźwięk i obraz został zarejestrowany live w pięknym pałacu w Łężanach w ramach projektu "OtwARTa Scena"Dziękuję za piękną realizację nagrania całej ekipie Otwartej sceny oraz za zaproszenie do tego wyzwania Leszkowi Biolikowi, za realizację nagrania Łukaszowi Błasińskiemu i za mix Bartkowi Kapłońskiemu. Ale przede wszystkim dziękuję muzykom na czele z Nikolą, którego wyobraźnia i szalone pomysły są wielką inspiracją. Niech ten utwór i ta odsłona ociepli Wam jesienny czas.

Nikola Kołodziejczyk - fortepian
Michał Pękosz - handpan
Waldemar Żarów - basset horn
Tomasz Żymła - klarnet basowy
Leszek Pietroń - klarnet, klarnet kontrabasowy