PREMIERA

Poloneza czas zacząć… słuchać i oglądać.
Zapraszam Was do obejrzenia teledysku i pierwszej odsłony mojego albumu: utworu pt. “Czułe struny [Polonez As-dur]” czyli kompozycji Fryderyka Chopina w opracowaniu Pawłą Tomaszewskiego. To niesamowite, że mogłam znaleźć się na pokładzie wspólnie z Sinfonia Varsovia. To właśnie ona, dzięki wspaniałym pomysłom aranżacyjnym Pawła uruchomiła czułe struny. Swoją czułością muzyczną i talentem podzielili się w tym utworze również: Piotr Wrombel - fortepian, Robert Kubiszyn - bas, Michał Dąbrówka - perkusja, Bogusz Wekka i Jaś Dąbrówka - instrumenty perkusyjne. Nagrań dokonał Jarek Regulski oraz Leszek Kamiński, który tak wspaniale wszystko zmiksował.

“Poczuj to, przecież tego właśnie chcesz. Zarumienić każdy poszarzały dzień odwagę miej” - tymi słowami zaczynam. Napisałam je by motywowały do odwagi, przełamywania schematów, wychodzenia poza rutynę. Rzadko kiedy w dzisiejszej muzyce spotyka się podniosły nastrój. Polonez ten, zwany heroicznym, aż bucha, ale nie brakuje w nim liryzmu i melancholii. Mam nadzieję, że zetknięcie się tych emocji będzie użyteczne. Tak, celowo użyłam tego słowa. Zwłaszcza w obecnym przestoju, podsyconym lękiem… może się przyda, wzruszy, poruszy, uniesie… Tego sobie najbardziej życzę a Was zapraszam na YouTube, gdzie możecie zobaczyć obraz, który stworzył przezdolny Marcin Kopiec ze swoją wspaniałą ekipą Mortvideo. W teledysku zobaczycie również w ferworze pracy twórczej pozostałych dyrygentów i autorów aranżacji, które wypełnią album: Krzysztof Herdzin, Adam Sztaba (Official), Jan Smoczyński oraz Nikola Kołodziejczyk.

Całe to wielkie artystyczne zamieszanie ogarnęła swoim sercem i talentem organizacyjnym moja niezastąpiona menadżerka Monika Małyszek wraz z Pawłem Talagą. Wszystkim wymienionym twórcom i wykonawcom dziękuję z całego serca. Jestem wzruszona.

PS Utwór dostępny jest już w serwisach streamingowych:
ffm.to/nataliakukulskaczulestruny