W Atomowym nastroju

Współpraca z Atom String Quartet przerosła moje wyobrażenia. Zastanawialiśmy się wspólnie z Michałem nad remixami nowych piosenek. Pomyśleliśmy, że może tym razem podejdziemy do tego inaczej. Chcieliśmy przedstawić nasze kompozycje w innym kontekście, ale niekoniecznie klubowym. Zaprosiliśmy Atomów. Zaprezentowaliśmy im 6 utworów z nowej płyty z myślą o współpracy przy dwóch, może trzech... Zaskoczenie było wielkie jak dostaliśmy 7 propozycji aranży. Cudowne rozmnożenie jest wynikiem dołączenia jednej starszej piosenki - "To jest komiks". Każdy z muzyków przygotował aranż bądź kilka... Byliśmy pod olbrzymim wrażeniem - świeżości, pomysłów i nowoczesnego podejścia do tematu. Piosenki, które mają charakter elektroniczny zyskały nowy wymiar. Teksty nabrały pełni przez nowy kontekst. Mamy nową jakość. Wszystkie utwory zarejestrowaliśmy live w niesamowitym studio, którym śmiało możemy się chwalić na świecie - Alvernia Studios pod Krakowem. Realizatorem nagrań jest znakomity Piotr Witkowski, obraz powstał dzięki Mania Studio, na czele z Mateuszem Winklem , któremu jestem niezmiernie wdzięczna za zaangażowanie i wielki profesjonalizm. Za mixy odpowiedzialny jest sam mistrz - Leszek Kamiński. Powiem Wam, że dla mnie było to wyzwanie. Nagrań dokonaliśmy w czasie wakacji, pomiędzy różnymi wyjazdami. Utwory były nowe, nieośpiewane, nieograne i niesprawdzone. Trzeba było się skupić i wytężyć ;-) ale satysfakcja jest wielka. Śpiewanie w takiej "konstelacji" też jest dla mnie nowością ale przede wszystkim wielką inspiracją. Bardzo cieszę się, że mogliśmy wystąpić wspólnie na koncercie urodzinowym Uniwersytetu Warszawskiego - była to pierwsza weryfikacja tego materiału z publicznością. Myślę, że dalszy ciąg nastąpi.
Zapraszam wszystkich do zapoznania się z twórczością zespołu Atom String Quartet. Kwartet zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym dwa Fryderyki min. w kategorii "Album roku 2012 - "muzyka jazzowa", gościł na polskich i światowych festiwalach, na których był wielokrotnie nagradzany. Tworzą go znakomici muzycy, Dawid Lubowicz - skrzypce, Mateusz Smoczyński - skrzypce, Michał Zaborski - altówka, Krzysztof Lenczowski - wiolonczela. Właśnie ukazuje się ich nowy album a koncert premierowy już jutro w Warszawie w Studio im. Lutosławskiego. Po więcej informacji warto sięgnąć do strony - www.atomstringquartet.com.

Dziś prezentujemy utwór z maxi singla - "Pióropusz" w aranżacji Dawida Lubowicza. Wkrótce "Na koniec świata" i... materiały making of a reszta utworów ujrzy światło dzienne przy premierze albumu "Ósmy plan". Już w lutym!
Zapraszam do lektury ;-)...

Natalia

 

Natalia Kukulska Atom String QuartetKoncert urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego / fot. Jarek Zakrzewski (Flexi Design)

Natalia Kukulska Atom String QuartetAlvernia Studios / fot. Marta Wojtal

Natalia Kukulska Atom String QuartetAlvernia Studios / fot. Marta Wojtal

Natalia Kukulska Atom String QuartetAlvernia Studios / fot. Marta Wojtal