Mam plan...

Opublikowano w Blog.

Ósmy plan. Pod takim tytułem w lutym przyszłego roku ukaże się mój nomen omen ósmy solowy album. Ostatni czas był intensywny. Nie opowiadałam Wam o tym na bieżąco ale cały czas pracowałam i działy się bardzo ciekawe rzeczy. Pierwszym zwiastunem ale też wcale niemałą odsłoną będzie maxisingiel. Premiera już 3go listopada. A co na nim?
Dwa utwory w dwóch odsłonach. Piosenki "Pióropusz" i "Na koniec świata" to nasza wspólna praca z Michałem. Tak, tym Michałem - Dąbrówką ;-) Nasze współkompozycje do moich tekstów. Wszystkie partie instrumentów klawiszowych, analogowych syntezatorów, ksylofonu i perkusji obstawił mój chłopak, że zdolny nie muszę dodawać ;-). To był ciekawy czas. Wszystko dojrzewało dość długo. Nie spieszyliśmy się specjalnie. Przychodziliśmy do naszego domowego laboratorium dźwięku w różnych momentach życia i różne emocje miały tam ujście. Nie robiliśmy nic na siłę. Nie mieliśmy specjalnych założeń tylko białą kartę do zapisania. Jeszcze pracujemy, to jeszcze nie koniec ale blisko, coraz bliżej... Gdybyśmy tak mogli oddać się tylko temu... ale nie sposób. A może właśnie dlatego, że muzyka i codzienność u nas się przeplatają album będzie właśnie taki a nie inny? To żywy organizm, to zapis tego co w nas, tu i teraz. To rozmaite inspiracje, otwarte uszy i oczy dookoła głowy, to chwile zwątpienia, totalnej podjarki, to smak kawy by nie usnąć i lampka wina by celebrować, to przypalony obiad, spóźnienie dzieci do szkoły, wyrzuty sumienia, że nie na spacerze, dodatkowe kilogramy bo za mało ruchu, radość jak coś się klei, dół gdy akurat nie idzie, wspomnienia wakacji, nowo poznani ludzie, rozterki przyjaciół, stawianie czoła medialnym bredniom, koncerty, projekty, którym trudno odmówić, czas dla najważniejszych i odejścia, które paraliżują. Czasem miałam ochotę wycofać się na dalszy plan, stał się nim ósmy. To tam wszystko przerabiałam. Od ostatniego naszego albumu Comix minęły ponad cztery lata. Przecież to był tylko przecinek w życiu a działo się tak wiele. I właśnie, o tym co było i co będzie już na bieżąco możecie się dowiadywać na nowej stronie. Mam wrażenie, że wracam choć przecież wszystko jest podróżą. Powoli będziemy odsłaniali na stronie Ósmy plan. Do szybkiego usłyszenia...

Dziękuję za wspaniały projekt i gigantyczną pracę przy powstawaniu nowej strony - Karolinie Sobolewskiej, Jarkowi Zakrzewskiemu ( Flexi Design ) i Kindze Wronie. Ludzie ze złota!

Nat

 

No to ruszamy!

nk blog