Pozytywnie jesienią

Dawno nie pisałam nic na stronie ale godzenie obowiązków zawodowych i domowych nie jest takie proste, zwłaszcza gdy jestem już szczęśliwą posiadaczką dwójki dzieciołów. W zasadzie nie piszę z żadną ważną intencją. Po prostu po mocno koncertowym październiku czas na bardziej wyluzowany listopad - i na słówko na stronce.
  Niedawno nagrałam specjalną piosenkę na akcję dobroczynną związaną z płytą "Pocztówka do Świętego Mikołaja". To była szybka interwencja. Gdy zaproponowano mi podarowanie takiej piosenki, która mogłaby pilotować akcję wspierającą dzieci z domów dziecka, miałam wątpliwości jedynie co do terminu produkcji. Miałam na wszystko 10 dni. Wygrzebaliśmy z szuflady pewną piosenkę, którą Michał napisał zaraz po urodzeniu się naszego synka - miała roboczy tytuł "Kołysanka dla Janka". Pomyśleliśmy, że jej ciepły nastrój bardzo pasuje do świąt. Zmobilizowałam się i w krótkim czasie napisałam tekst - nie było to łatwe zadanie, zwłaszcza, że temat piosenki świątecznej jest już bardzo wytarty... o czym tu zaśpiewać? Inspiracją stały się dla mnie dzieci i osoby samotne, w kontekście ciepłych rodzinnych świąt. Ten kontrast wywołuje we mnie dreszcze, zwłaszcza, że świat dziecka obserwuję na co dzień i wiem ile miłości pożerają Anula i Jasio - jak bardzo jest im potrzebna. Mam nadzieję, że piosenka spełni swoją funkcję, a Was zachęcam do kupowania płytki z pięcioma utworami różnych artystów, w tym właśnie utworu "Kiedy zapada zmierzch" w moim wykonaniu. Pieniądze z płyt trafiają do dzieci potrzebujących.

  Zaraz po nagraniu piosenki wyjechaliśmy z Michałem i dziećmi na cudowne trzy dni do Krynicy Górskiej. Gościliśmy w SPA dr Ireny Eris i bezczelnie odpoczywaliśmy. Był to dopiero nasz drugi wyjazd w nowym rodzinnym składzie. Było SPAniale. Jesień w górach jest zjawiskowa. Zresztą przyznacie, że tak słonecznego listopada dawno nie było. Jest szansa zatem na ucieczkę od jesiennej deprechy. Nakręcajmy się pozytywnie i słuchajmy dobrej muzyki (świetne nowe płyty Steviego Wondera, Alici Keys, Sistars, Herbiego Hancocka) - polecam!

W galerii, w dziale ze zdjęciami z wakacji Kamila umieściła fotki z naszego spaceru w Krynicy. Kilka z nich jest krajobrazowych - ale nie mogłam się oprzeć...Lubię robić zdjęcia, choć nie mam zbyt profesjonalnego sprzętu - ale oceńcie sami...

Obecnie zabieram się powoli za przygotowywanie materiału na nową płytę, a w grudniu znów będę koncertować - może spotkamy się przy tej okazji?

Pozdrawiam  ciepło

Natalia

krynicaFoto: Archiwum prywatne