Życia mała garść / Kraków

Kategoria
biletowany
Data
2020-10-06 19:30
Miejsce
ICE - Konopnickiej 17

Bilety w cenie 50-80 zł dostępne na www.eventim.pl

Koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego.

Muzyczne małżeństwo już w latach 70. stworzyło wiele ponadczasowych utworów i wykonań, o których nie sposób zapomnieć. W repertuarze koncertu Życia mała garść znalazły się piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych kompozytorów, oraz wiele przebojów Jarosława Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców. Większość z tych piosenek do dziś śpiewa cała Polska, a w przepięknej oprawie muzycznej Adama Sztaby nabierają nowych barw. W koncercie pojawią się takie hity, jak Tyle słońca w całym mieście, Radość najpiękniejszych lat, Tylko mnie poproś do tańca, Nic nie może wiecznie trwać, Im więcej ciebie tym mniej czy Wielka dama tańczy sama.

Koncert Życia mała garść miał swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie dostarczył wielu wzruszeń i wspomnień. W lekko zmienionym składzie wykonawczym odbył się w zeszłym roku na warszawskim Torwarze, a zgromadzona publiczność po raz kolejny przyjęła to widowisko muzyczne wręcz entuzjastycznie. Pretekstem do ponownego zaprezentowania tego koncertu w 2020 roku jest 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar oraz 10. rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego. Wydarzenie ma charakter niezwykle emocjonalny, bo opiekę artystyczną sprawuje nad nim córka muzycznej pary – Natalia Kukulska. Sama artystka o wydarzeniu mówi: Myślę, że koncert Życia mała garść poświęcony moim rodzicom, nie tylko dla mnie, jest pretekstem do wspomnień. Ten koncert to chwila refleksji nad ulotnością życia, chwile radości i wspomnienia wywołujące uśmiech i wzruszenie. To historia osób, które połączyła niewątpliwie miłość do muzyki, opowiedziana dźwiękami i słowami ich przyjaciół. To nowe poruszające interpretacje wspaniałych wykonawców, które po raz kolejny udowadniają ponadczasowość tego, co po sobie zostawili moi rodzice. Zapraszam na muzyczne spotkanie, które obiecuję, że was poruszy.

Narrację koncertu budują wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się m.in. Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

 
 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke