Czułe struny / Bydgoszcz

Kategoria
biletowany
Data
24 września 2021 19:00
Miejsce
Filharmonia Pomorska - ul. A. Szwalbego 6

Bilety w cenie od 60 zł do kupienia na www.bilety24.pl

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Natalia Kukulska - śpiew
Adam Sztaba - dyrygent
Nikola Kołodziejczyk - dyrygent, fortepian
Paweł Tomaszewski - dyrygent, fortepian
Michał Dąbrówka - perkusja
Michał Kapczuk - bas, kontrabas
Bogusz Wekka - instrumenty perkusyjne
Jaś Dąbrówka - instrumenty perkusyjne
Michał Pękosz - handpan
Marcin Kydryński - prowadzenie

Album „Czułe struny” został okrzyknięty największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie, zdobywając tytuł Platynowej Płyty i serca tysięcy fanów.

Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę̨ od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalistka zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

 
 

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke