Bio

NATALIA KUKULSKA


Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Utalentowana i pracowita.


Perfekcjonistka, ciągle rozwijająca swoją pasję muzyczną, a także Artystka otwarta na nowe i ciekawe projekty muzyczne.


Karierę rozpoczęła już w dzieciństwie, od ponad dziesięciu lat kontynuuje swoją dojrzałą działalność artystyczną, nagrywając płyty i koncertując całej Polsce, jak też poza jej granicami.


DYSKOGRAFIA NATALII


7 solowych płyt:

 

 

Większość z nich osiągnęła status złotej a nawet platynowej i wielokrotnie platynowej płyty - ich łączna sprzedaż to ponad 500 tysięcy egzemplarzy. To właśnie z nich pochodzą takie przeboje jak min.: "Piosenka światłoczuła", "Daleki brzeg", "Im więcej ciebie tym mniej", "W biegu", "Czy ona jest", "Przychodzimy tylko raz", "Tyle słońca w całym mieście", "Niepotrzebny", "Cicho ciepło", "Nikt nie będzie żył za Ciebie", "Kamienie", "Decymy", "I wanna know", "Sexi Flexi", "Pół na pół", "Fantasies", a także "To jest komiks" z najnowszej płyty Artystki.


3 płyty nagrane w dzieciństwie min. dla Polskich Nagrań:

 

 

Ich sprzedaż przekroczyła 1.5 miliona egzemplarzy a Natalia została nagrodzona pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytą. Natalia nagrała również wiele piosenek i singli promujących albumy i projekty specjalne min.:

 

 

Zaśpiewała na ścieżkach dźwiękowych do filmów:

 

 

 

Śpiewała w duetach z gwiazdami zagranicznymi i polskimi takimi jak: Harlem Gospel Choir, Lemar, Jose Carreras, Eric Mariental, R'n'G, Paweł Rosak, Zbigniew Zamachowski, Piasek , Mietek Szcześniak, Tede, Bartek Królik, Maciek Stuhr.

 

W jej dorobku znajduje się również wyjątkowy duet z Anną Jantar - utwór "Tyle słońca w całymi mieście".

 

KONCERTY NATALII


Natalia w swojej karierze zagrała blisko 800 koncertów.


Artystka współpracowała na stałe z najlepszymi polskimi muzykami. Należą do nich: Wojtek Olszak, Grzegorz Jabłoński, Marek Piotrowski, Wojtek Pilichowski, Piotr Żaczek, Robert Kubiszyn, Bartek Królik, Michał Grott, Michał Dąbrówka, Michał Grymuza, Ryszard Sygitowicz, Bartek Jakubiec, Marcin Nowakowski, FOX. W chórkach Natalii śpiewali m.in.: Natalia i Nora Niemen, Renata Dąbkowska, Anna Świątczak, Margita Ślizowska, Hanna Stach, Ania Szarmach, Łukasz Zagrobelny, Paweł Hartlieb, Emilia Alma, Nick Sinckler, Piotr Pacak, Kasia Dereń.


Pierwsza duża trasa promocyjna Natalii - to rok 1997 - olbrzymi sukces komercyjny płyty PULS znalazł również odbicie w koncertach - sale pękały w szwach.

 

Największa trasa koncertowa Natalii - to Piknik Era z Natalią - 10 wielkich plenerowych koncertów zgromadziło łącznie 600,000 osób.

 

Jednym z najważniejszych wystąpień Natalii był udział w koncercie jako pierwszego wykonawcy z Polski, w Wielkiej Świątecznej Gali w Watykanie "Natale in Vaticano". Wokalistka wystąpiła obok takich gwiazd jak Lauryn Hill, Ronan Keating, Randy Crawford, Alesandro Safina. Koncert transmitowała satelitarna telewizja CANALE 5.

 

Dużym wydarzeniem koncertowym była trasa koncertowa SEXI FLEXI LIVE. W ciągu 2008 roku Natalia z towarzyszeniem zespołu odwiedziła najlepsze kluby w Polsce oraz zagrała wiele plenerowych koncertów, na których oprócz najnowszych piosenek widzowie usłyszeć mogli hity z poprzednich płyt.


Dwukrotnie brała udział w warsztatach gospel jako solistka. Po raz pierwszy w 2007 roku w Poznaniu, drugim razem zaś w Warszawie, w roku 2009.


Pod koniec 2009 r. została zaproszona do wzięcia udziału

w koncercie z serii ::Magiczne Koncerty::

 

Symfoniczna podróż do Królestwa Disneya.

 

W 2010 roku wzięła udział w innym niezwykle ważnym i ni ciekawym projekcie, zrealizowanym w Filharmonii Poznańskiej w związku z obchodami 200 rocznicy Śmierci Fryderyka Chopina. Cykl nosił nazwę "Chopin Nasz Współczesny". Natalia wraz z Classic Jazz Quartet zaprezentowała Etiudę E op. 10, No. 3, Nokturn No. 2 Op. 9, Mazurek Op 68, Życzenie i Piosenkę litewską w aranżacjach Adama Sztaby i Piotra Kałużnego.


Koncertowo 2011 rok rozpoczął się od Sounds of Bajka na którym Natalia pokazała się z całkiem nowej strony muzycznej. Jej elektro-akustyczny skład został świetnie przyjęty, nie tylko w teatrze ale i podczas radiowych koncertów - w radiu zet i roxy.fm.

 

Natalia była również aktywna na scenie musicalowej. Najważniejszym wydarzeniem w musicalowej karierze Natalii była rola Kim w polskiej wersji musicalu MISS SAJGON w Teatrze ROMA w Warszawie. Wiosną 2004 roku artystka zagrała serię przedstawień kończącą obecność tego musicalu w repertuarze Teatru.


DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA


Natalia zawsze chętnie angażuje się w projekty, których celem jest niesienie pomocy. Wielokrotnie uczestniczyła w charytatywnych koncertach i akcjach mających na celu pomoc poszkodowanym i potrzebującym.

 

WYBRANE NAGRODY i WYRÓŻNIENIA NATALII

 

Natalia zdobywała nagrody na festiwalach:

 

INNE NAGRODY:

 

"Muzyczna Indywidualność 1997", przyznawana przez Telewizję Polską S.A., "Wokalistka roku '97", w "Pomiarze XL" pisma XL, "Brązowe Otto '97" i "Srebrne Otto '98"w kategorii "Wokalistka Roku", przyznane przez czytelników "Bravo", "Nagroda DJ'ów Dance Music Award '97",w kategorii "Wokalistka Pop / Rock", "Złoty Mikrofon '97" i "Srebrny Mikrofon '2003" magazynu Popcorn w kategorii "Wokalistka Roku", "Telekamera '98" w kategorii "Najlepsza Wokalistka" - przyznana przez czytelników tygodnika "Teletydzień", "Sun Hit Award '98" za piosenkę "W biegu", "Play-box '98" w Plebiscycie Rozgłośni Radiowych za piosenkę "Im więcej Ciebie tym mniej", Najbardziej zmysłowy głos '99", nagroda Radia Kolor, "Idol Roku '99", nagroda stacji TVN, wielokrotne nominacje do Fryderyków, w tym aż pięć w roku 2008. W 2010 r. Natalia została nominowana do Superjedynek w kategorii Przebój Roku za piosenkę "To jest komiks". 2011 rok to szereg nominacji: do nagrody Fryderyki - w kategorii Album POP, Wokalistka Roku, Najlepsza Oprawa Graficzna, w Eska Music Awards - Artystka Roku, Hit Roku (Wierność jest nudna), Kobieta Roku Glamour, Oscary Fashion - Wokalistka. 2011 rok kończy się sukcesem przeboju Wierność jest nudna - uzyskuje on tytuł Złotego Przeboju Roku w Radiu Złote Przeboje. 2012 rok to także nominacje do nagrody VIVA COMET w kategorii Przebój Roku i Dzwonek Roku.


NATALIA OBECNIE

 

W maju 2010 roku Natalia wydała swoją siódmą już solową płytę.


To pierwsza wspólna autorska płyta Natalii i jej męża, znakomitego perkusisty, Michała Dąbrówki. „CoMix", promuje singiel "To jest komiks", chętnie promowany przez rozgłośnie radiowe, który pierwszym dniu odsłuchu na MySpace miał ponad 10,000 wejść.

 

Natalia podczas letniej trasy koncertowej 2010 promującej jej najnowszy album, pokazała bardzo ciekawy program artystyczny, który spotkał się ze świetnym przyjęciem nie tylko jej fanów. Artystka uczestniczy także w wielu projektach, które zaprezentowała podczas letnich występów. Były to m.in.: Muza Miast Adama Sztaby na Smooth Festival Złote Przeboje, gdzie poza wykonaniem „Stranger In Moscow" Michaela Jacksona, dała krótki recital, a także "Chopin Nasz Współczesny" razem z Classic Jazz Quartet na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Natalia wraz z zespołem dała także bardzo dobrze odebrany przez publiczność występ na KFPP w Opolu podczas konkursu Superjedynki 2010.

 

Koncertowo 2011 rok rozpoczął się od Sounds of Bajka na którym Natalia pokazała się z całkiem nowej strony muzycznej. Jej elektro-akustyczny skład został świetnie przyjęty, nie tylko w teatrze ale i podczas radiowych koncertów - w Radiu Zet i Roxy.fm. Koncertowa wiosna i lato to szereg koncertów w całej Polsce. Jesień Natalia rozpoczęła klimatycznym koncertem w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w której również wystąpiła w elektro-akustycznym składzie. Z tą samą grupą muzyków zaprezentowała się także podczas koncertu, transmitowanego na żywo (w radio, tv i internecie) w Radiowej Czwórce. Pracowity rok Natalia Natalia zakończy cyklem zimowych świątecznych koncertów i spotkań. Między innymi po raz kolejny bierze udział w Magicznym Koncercie Disneya.

 

Rok 2012 Natalia rozpoczyna niezwykłym koncertem w poznańskim klubie BlueNote, który jest kontynuacją jej elektro-akustycznych występów. Piosenka w wykonaniu Natalii- Wierność jest nudna- uzyskuje tytuł Złotego Przeboju 2011 roku w Radiu Złote Przeboje.

 

Natalia decyduje się na udział w popularnym programie "Bitwa Na Głosy!" Swój wokalny, 16 osobowy zespół kompletuje w Warszawie.

 

Przygoda w "Bitwie na Głosy" nie kończy współpracy Natalii z wybraną 16-tką. Natalia zaprasza swój chór do udziału w koncercie poświęconym pamięci Rodziców Natalii w Opolu.

 

Dzięki inicjatywie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu Natalia organizuje wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Jej Rodziców, Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Do współpracy przy tym koncercie Natalia zaprasza Adama Sztabę, autora nowych, wspaniałych aranżacji, a także Bartka Prokopowicza, reżysera. Do udziału w koncercie Natalia zaprasza młodych, nieoczywistych wykonawców 3. czerwca 2012 w opolskim amfiteatrze rozbrzmiewa koncert "Życia Mała Garść". Niezwykle bogaty repertuar Rodziców Natalii odkrywamy zupełnie na nowo.


W koncercie "Życia Mała Garść" zaśpiewali: Piotr Cugowski, Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkova, Kasia Dereń, Dominik Skrzyniarz, Katarzyna Groniec, Pinnawela, Halina Frąckowiak, Czesław Mozil, Kumka Olik, Piotr Zubek, Kasia Kurzawska, Natalia Lubrano, Kuba Badach, Marika, Kasia Wilk oraz chór Natalii z programu "Bitwa na Głosy". Zagrały dwie Orkiestry: Orkiestra Adama Sztaby i Polska Orkiestra Radiowa. Ogromnie ważną częścią tego koncertu były specjalnie przygotowane materiały, wspomnienia Przyjaciół Rodziców Natalii, które  pełniły też rolę zapowiedzi, zamiast tradycyjnej konferansjerki. Dzięki temu cały koncert zyskał nieco filmowy charakter, a opowieści Przyjaciół nadały mu niezwykle osobisty wymiar. Koncert został wyemitowany w TV Polonia i TVP1 w późniejszym terminie.

 

We wrześniu Natalia jako gość specjalny występuje w koncercie Łukasza Zagrobelnego w studiu koncertowym Polskiego Radia Program I, gdzie w duecie z Łukaszem wykonuje piosenkę z repertuaru Beady Belle "Intermission Music".

 

4. grudnia 2012 ukazuje się DVD "Życia Mała Garść". Dwupłytowe wydawnictwo CD + DVD to jednak nie tylko zapis opolskiego koncertu. Płyta DVD zawiera także specjalny film - making of - "Jak powstawał koncert?", w którym Natalia i Adam Sztaba opowiadają o kulisach powstawania tego koncertu. Niezwykłą opowieść stanowią ponad 2,5 godzinne wspomnienia Przyjaciół Rodziców Natalii, które również znajdziemy na DVD.


Pierwszy raz w karierze Natalii niemal w tym samym czasie, w tym samym miesiącu ukazują się dwa projekty. Obok DVD "Życia Mała Garść" Natalia przygotowała dla swoich Fanów kolędy. Pierwszy raz Natalia nagrała kolędy w wieku 15 lat. W 2001 roku odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej koncert kolęd, z którego powstała płyta "Kolędy na żywo". W 2012 roku Natalia ponownie przygotowuje kolędy - zaaranżowane akustycznie, tradycyjnie, choć i tu nie zabrakło świeżego spojrzenia na muzykę. Kolędy powstały w domowym studiu Natalii - MINA Studio.


W 2013 roku w życiu Natalii na pewno będzie działo się dużo, bowiem Artystka planuje wydać nową płytę...

 

 

Youtube - Natalia Kukulska Official Facebook Myspace LaPerla

Design by Aleksandra Korszuń, Powered by Solarte
Copyright © 2010, Kurpisz Impresariat