Znajdź nas na:

Dla mediów

Pobierz pakiet dla mediów

nat bio miniaturaNatalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną.

Natalia nagrała 8 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty.
Solowa dyskografia artystki to takie tytuły jak: Ósmy Plan (2015), CoMix (2010),
Sexi Flexi (2007), Natalia Kukulska (2003 ), Tobie (2001), Autoportret (1999), Puls (1997), Światło (1996 ).

Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jej dziecięcy dorobek to albumy: “Natalia”, “Bajki Natalki”, “Najpiękniejsze Kolędy Polskie”.
O popularności płyt świadczą wyniki sprzedaży - solowe albumy Natalii sprzedały się łącznie w 2,5 milionach egzemplarzy.

Jest laureatką min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk.

Do najbardziej popularnych utworów Natalii, które podbijały listy przebojów należą m.in :
“Piosenka światłoczuła”, “Im więcej ciebie tym mniej”, “W biegu”, “Czy ona jest”, “Tyle słońca w całym mieście”, “Decymy”, “Sexi Flexi”, “Pół na pół”, “To jest komiks”, “Wierność jest nudna”.
Nagrywała też utwory do popularnych filmów: Herkules, Magiczny Miecz, Zakochani, Och Karol 2.

Artystka promuje swoją ósmą solową płytą pt. "Ósmy Plan", która ukazała się 23 lutego 2015 r.
Nad nowym materiałem wokalistka pracowała głównie z mężem – Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty. Para zafascynowana elektroniczną sceną muzyczną, sięgnęła po bardzo śmiałe rozwiązania, nietypowe dla popu: znajdziemy tu zarówno ciekawe formy, jak i odważne instrumentarium.
Ósma płyta artystki to ważny sygnał, że Natalia Kukulska świadomie wycofuje się na dalszy plan. Bez krzyczącego wizerunku, bez wielkich sloganów promocyjnych... Natalia teraz skupia się na tworzeniu. Zwraca się tym samym do słuchaczy otwartych i poszukujących.

Obecnie Natalia pracuje nad swoim 9 albumem, którego premiera zapowiadana jest na maj 2017 roku.

Od lat współpracuje z najlepszymi polskimi muzykami, którzy towarzyszą jej w studio i podczas koncertów.

Zobacz także

Sos Wioski DziecięcieViola ŚpiechowiczDr. Matushke