Znajdź nas na:

Premiera już dziś!

Opublikowano w Maxi Singiel.

Dziś jest ten dzień. Dziś premiera Maxi-singla "Pióropusz / Na koniec świata", zapowiadającego kolejny album Natalii - "Ósmy plan" - który ukaże się w lutym przyszłego roku!
 
Przedpremierowo mogliście odsłuchać nowe nagrania w serwisie muzycznym Deezer, a od dziś maxi-singiel - w formie cyfrowej - dostępny jest w sprzedaży w iTunes!

Maxi-singiel, a może po prostu EP-ka?
Single, które pamiętamy, miały dwie strony... Jak mówi sama Natalia - maxi-singiel to także dwie strony - dwie strony Jej nadchodzącej nowej płyty.
Maxi-singiel to też dwa różne spojrzenia na muzykę, dwie wersje utworów. Obok wersji albumowych - wersje live nagrane we współpracy z Atom String Quartet.

Maxi-singiel od dziś w cyfrowej sprzedaży.

Natalia Kukulska(projekt okładki: Adam Żebrowski, foto: Marta Wojtal)

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

    1. Pióropusz
    2. Na koniec świata
    3. Pióropusz (feat. Atom String Quartet, live in Alvernia Studio)
    4. Na koniec świata (feat. Atom String Quartet, live in Alvernia Studio) 

Zatrzymajmy się przy "Pióropuszu". Opowiadaliśmy ostatnio o teledysku... Dziś dzień premier, dołączamy i tą!

Nowy clip i zupełnie nowy pomysł na clip.
Clip "Pióropusz" - zrealizowany w technice animacji poklatkowej. Nie ma w nim wizerunku Natalii, a całą historię opowiadają lalki. Reżyserem teledysku jest Marek Skrobecki - odpowiedzialny m.in. za scenografię oscarowego "Piotrusia i Wilka". Klip powstawał w czerwcu 2014 w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Pokazaliśmy zdjęcia, making of... - czas na premierę!

Obie piosenki to autorskie kompozycje Natalii i Michała - zarówno teksty jak i muzykę napisali sami. Nie tylko napisali - programowanie, rejestracja dźwięku, produkcja muzyczna - podobnie jak przy poprzednim albumie "CoMix" - również jest w rękach duetu Kukulska - Dąbrówka. Michał Dąbrówka zagrał na wszystkich instrumentach: syntezatory analogowe, bębny, ksylofon, instrumenty perkusyjne ("Pióropusz"), syntezatory analogowe, Fender Rhodes ("Na koniec świata"). Nagrania powstały w MiNa Studio w Komorowie Za miks całego albumu odpowiedzialny jest Marcin Bors.

Zaproszenie do współpracy przyjął jeden z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet - w składzie:

Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

Efektem tej współpracy są zupełnie inne wersje piosenek "Pióropusz" i "Na koniec świata". Utwory zostały zaaranżowane na nowo przez muzyków kwartetu. Autorami aranżacji są: Dawid Lubowicz ("Pióropusz"  - live in Alvernia Studios) i Krzysztof Lenczowski ("Na koniec świata" - live in Alvernia Studios). Za rejestrację dźwięku odpowiedzialny był Piotr Witkowski, za mix - Leszek Kamiński, za realizację obrazu - Mania Studio, za światło - Daniel Sipowicz. Produkcja - Natalia Kukulska / Alternat. Nagrania zarejestrowano w sierpniu 2014 roku w Alvernia Studios pod Krakowem.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące maxi-singla, w tym również teksty piosenek znajdziecie na naszej stronie w dziale dyskografia.

Ale nie tylko. Mamy dla Was niespodziankę...

Nasza strona dzisiaj znowu się troszeczkę zmieniła. Jak premiera, to i premierowo - specjalna zakładka Maxi Singiel (w menu na górze strony). Dzięki niej w łatwy sposób będziecie mogli odnaleźć wszystko, co związane z nowym wydawnictwem. Pełen pakiet informacji - w jednym miejscu.
Zapraszamy do odkrywania - muzyki przede wszystkim, ale i tego, co wokół niej dzieje się...

No i oczywiście ITunes - maxi-singiel do nabycia właśnie tam już od dziś.
Tym razem nie kupicie w sklepie płyty, singiel jest dostępny w wersji cyfrowej.
Zamiast nośnika - plik, zamiast wizyty w sklepie - witryna internetowa.
Klikamy, wybieramy, wirtualnie i w bardzo prosty sposób. Zapraszamy!

Jesteśmy ciekawi, w jakie podróże zabierzecie ze sobą nowe piosenki, a w jakie one zabiorą Was...

I jeszcze garść informacji radiowych. O najnowszych piosenkach Natalia opowiedziała w minioną niedzielę w radiowej Trójce, w programie Artura Orzecha - "Zaraz wracam". Audycji możecie posłuchać tutaj. Dziś usłyszycie rozmowę z Natalią w Radiowej Jedynce. Radiowej i muzycznej - program "Muzyczna Jedynka" rozpoczyna się po godzinie 13:00. O wywiadach, o koncertach i wszystkim, co związane z maxi-singlem, zapowiadającym nową płytę "Ósmy plan" będziemy informować na bieżąco.

Dziś premiera i sporo niespodzianek, a tymczasem... niespodzianka przyszła także od Was.
Po zaledwie kilku dniach przedpremierowego odsłuchu maxi-singla w serwisie muzycznym Deezer piosenka "Pióropusz" zajęła 1. miejsce na liście Top Tytuły. Piosenka "Na koniec świata" również zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce. Dziękujemy!